SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Wiemy jak będzie nazywał się nowy SUV Volkswagena

Wiemy jak będzie nazywał się nowy SUV Volkswagena

09.10.2016, godz. 10:03
Volkswagen Cross Blue 2013
Volkswagen Cross Blue 2013 foto: Volkswagen

Informowaliśmy już wcześniej o pierwszych prototypach nowego SUV-a niemieckiej marki, które pojawiły się bez jakiegokolwiek kamuflażu w Chinach. Teraz poznaliśmy nazwę największego modelu z gamy.

Pojazd po raz pierwszy pojawił się pod płaszczykiem konceptu CrossBlue na salonie samochodowym w Detroid. Obecnie wiemy, że siedmioosobowy model będzie nosił nazwę Atlas. Nazwa została zaakceptowana przez urząd patentowy w Stanach Zjednoczonych w kwietniu.

Samochód prawdopodobnie trafi do Europy, jednak najpierw zobaczymy go właśnie w Ameryce Północnej. Szef Volkswagen America, Heinrich Woebcken, stwierdził kilka miesięcy temu, że nazwa będzie "wyjątkowo łatwa do wymówienia" oraz że będzie pasowała do rynku amerykańskiego.

Zobacz też: Nowy SUV Volskwagena sfotografowany przed premierą!

Atlas zrywa z tradycją nadawania SUV-om nazw globalnych zaczynających się na "T" jak Tiguan czy Touareg. Niewykluczone jednak, że wybrane rynki otrzymają auto pod dotychczas używanym imieniem Teramont.

Atlas oparty będzie na platformie MQB (tak jak Tiguan, Skoda Kodiaq i Seat Ateca). To oznacza, że możemy spodziewać się znanych już jednostek napędowych, a w przyszłości niewykluczone są napędy hybrydowe i elektryczne.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: