SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zatankujesz między Łodzią a Warszawą już wiosną. Na autostradzie A2 budują stacje benzynowe

Zatankujesz między Łodzią a Warszawą już wiosną. Na autostradzie A2 budują stacje benzynowe

04.02.2014, godz. 15:15
stacja benzynowa BP
foto:

Do tej pory podróżujący od strony Berlina na 90-kilometrowym odcinku A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą, byli zmuszeni do tankowania samochodu przed wjazdem na autostradę. Już w tym roku ma się to zmienić - brytyjski koncern BP planuje oddanie do użytku dwóch stacji benzynowych z parkingami i kawiarenkami.

Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wydano pozwolenia na budowę nowych Miejsc Obsługi Podróżnych. Jeśli prace przebiegną zgodnie z planem, stacje będą oddane do użytku już wiosną tego roku. Obie stacje benzynowe zostaną umiejscowione na terenie gminy Łyszkowice, naprzeciwko siebie przy MOP Polesie (nitka autostrady w kierunku Warszawy) i MOP Parma (nitka w kierunku Poznania).

Według wstępnych informacji przy obu stacjach znajdą się kawiarenki Wild Bean Cafe, a także restauracje sieci McDonald's. Jako bezpieczną datę rozpoczęcia ich funkcjonowania polskie przedstawicielstwo BP podaje pierwsze półrocze 2014 roku.

Przeczytaj: Zatankujesz między Łodzią a Warszawą. Na autostradzie A2 budują stacje benzynowe

Z danych GDDKiA wynika, że wpływy z dzierżawy MOP-ów w zeszłym roku wyniosły 75 mln zł. Na bieżący rok szacuje się przychody na poziomie 105 milionów. W celu rozruszania sytuacji rynkowej, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała się na złagodzenie wymagań w przetargach na Miejsca Obsługi Podróżnych.

Warto wspomnieć, że brytyjskie BP posiada obecnie na terenie Polski 456 placówek, co daje mu trzecią pozycję za PKN Orlen i Shell.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: