SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Włosi przestali używać kierunkowskazów

Włosi przestali używać kierunkowskazów

29.12.2015, godz. 16:22
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio foto: Alfa Romeo

Włoskie Stowarzyszenie Zwolenników i Przyjaciół Policji Drogowej alarmuje, że średnio tylko co trzeci kierowca we Włoszech używa kierunkowskazów. Zmianę pasa na autostradzie sygnalizuje tylko 32 procent kierowców.

Znikanie zwyczaju używania kierunkowskazów to tylko jeden z alarmujących wniosków wynikających z analizy zachowań kierowców na drogach we Włoszech. Stowarzyszenie Zwolenników i Przyjaciół Policji Drogowej przeprowadziło obserwację zarówno na zwykłych drogach jak i na autostradach w różnych częściach kraju. Działacze Stowarzyszenia i wolontariusze byli zaskoczeni, jak niewielu kierowców komunikuje chęć zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.

Zobacz również: Volvo zaprezentowało wnętrze limuzyny S90

Obserwację przeprowadzono m.in. w pięciu miastach: Rzymie, Neapolu, Turynie, Varese i w Bolonii, a także na autostradach, gdzie odnotowano, że tylko 32 procent kierowców używa migaczy przy zmianie pasa ruchu. Autorzy obserwacji podkreślają, że jej zasięg pozwala wyciągnąć wnioski dotyczące zachowań wszystkich włoskich kierowców. Teraz Stowarzyszenie planuje sprawdzić, jaki wpływ na zanikanie zwyczaju używania kierunkowskazów ma masowe zjawisko używania telefonów komórkowych podczas jazdy.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: