SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Włoski rząd chce wymusić na Lamborghini produkcję SUV-a

Włoski rząd chce wymusić na Lamborghini produkcję SUV-a

08.05.2015, godz. 16:14
Lamborghini Urus
foto: Lamborghini

We włoskiej prasie pojawiła się informacja, iż rząd chce wspomóc producenta superaut w uruchomieniu produkcji nowego modelu. Lamborghini miałoby rozpocząć produkcję SUV-a, ukrytego pod nazwą Urus. W grę wchodzi nawet 100 milionów Euro.

Ostateczna decyzja o rozpoczęciu produkcji jeszcze nie zapadła, ale Lamborghini ma otrzymać ogromne wsparcie ze strony włoskiego rządu na uruchomienie produkcji. Mówi się nawet o kwocie 100 milionów Euro w postaci ulg podatkowych i innych dodatków, w celu zatrudnienia 300 osób do produkcji nowego modelu. Według krążących plotek producent jest mocno zainteresowany tą formą pomocy.

Nie przegap: Bentley Bentayga - pierwsze szczegóły SUV-a na WIDEO

Lamborghini Urus miałoby rywalizować o klienta m.in. z Porsche Cayenne. Jakiś czas temu wspominaliśmy o prawdopodobnym debiucie Maserati Levante w 2016 roku, a prace nad swoim uterenowionym autem potwierdził Bentley. Pod maską modelu Urus należy spodziewać się mocnych i dużych silników. Do tej pory w Lamborghini trwały głębokie analizy potencjalnego zainteresowania klientów i ewentualnych zysków.

Na dokładne informacje o nowym Lamborghini musimy jeszcze poczekać.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: