SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Wojna w GITD. Zaangażowana prokuratura, NIK i CBA

Wojna w GITD. Zaangażowana prokuratura, NIK i CBA

05.04.2016, godz. 14:51
Inspekcja Transportu Drogowego, ITD
Inspekcja Transportu Drogowego foto: Super Express

Jak informuje serwis radiozet.pl, w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego trwa wojna pomiędzy poprzednim a obecnym szefem. Panowie donoszą na siebie do prokuratury i składają wnioski do CBA. Chodzi m.in. o fotoradary, inspektorów i niegospodarność.

Były i obecny szef GITD prowadzą ze sobą przepychanki  w momencie, kiedy rozstrzygają się losy inspekcji. Według obecnego szefa Alvina Gajadhura, fotoradary powinny trafić do policji, a poprzedni szef Inspektoratru Tomasz Połeć był zwolennikiem przejścia do policji wszystkich inspektorów.

Zobacz też: Gminne fotoradary nie zostaną przejęte

Według serwisu radiozet.pl Panowie wzajemnie donoszą na siebie do prokuratury i wysyłają wnioski do CBA. PO szefa Inspekcji Alvin Gajadhur zarzuca byłemu szefowi niegospodarność i brak przejrzystości w przyznawaniu wysokich nagród wypłacanych sobie i współpracownikom za programy kooperacji zagranicznych. Dodatkowym zarzutem jest to, że przez ostatnie lata te same firmy otrzymywały zamówienia informatyczne, i według nowego PO szefa Inspekcji ta sprawa powinna być prześwietlona.

Generał Tomasz Połeć, który został zdymisjonowany na początku roku 2016 odpowiada, że zarzuty są absurdalne, a cała sprawa to polityczna nagonka. Zawiadomił on prokuraturę, że przez 2 tygodnie dostęp do danych wrażliwych w urzędzie miała osoba nie zatrudniona w GITD.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: