SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Wpadł dwa razy w zaledwie 3 dni. Na prawo jazdy poczeka 6 miesięcy!

Wpadł dwa razy w zaledwie 3 dni. Na prawo jazdy poczeka 6 miesięcy!

22.05.2015, godz. 11:51
radiowóz, policja, kontrola
foto: Super Express

Nowe zaostrzone przepisy są bezwzględne dla kierowców. Przekonał się o tym 29-latek z powiatu stalowowolskiego. Najpierw policja zatrzymała mu uprawnienia na 3 miesiące, za jazdę ze zbyt dużą prędkością w terenie zabudowanym. Zaledwie po dwóch dniach, przez kolejną wpadkę oczekiwanie na dokument przedłużyło się aż o pół roku.

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali kierującego Fiatem Panda z powodu przejazdu skrzyżowania na czerwonym świetle. Okazało się, że parę dni wcześniej ten sam kierujący stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość (112 km/h w terenie zabudowanym).

Wejdź też: Pierwsze prawa jazdy zatrzymane po zmianie przepisów!

Co to oznacza? Według nowych przepisów, teraz zamiast 3 miesięcy, poczeka na dokument aż 6. Wszystko z powodu złamania zakazu kierowania pojazdami, za co grozi wydłużenie kary administracyjnej o kolejne 3 miesiące.

Jeśli policja po raz trzeci przyłapie kierowcę na prowadzeniu pojazdu, uprawnienia zostaną całkowicie cofnięte. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: