SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Wypadek limuzyny Władimira Putina w Moskwie. Kierowca prezydenta zginął - WIDEO

Wypadek limuzyny Władimira Putina w Moskwie. Kierowca prezydenta zginął - WIDEO

06.09.2016, godz. 23:47
Rosja. Wypadek limuzyny Władimira Putina
Wypadek BMW serii 7 prezydenta Władimira Putina foto: YouTube

W Moskwie doszło do tragicznego wypadku z udziałem rządowej limuzyny. BMW serii 7 prowadzone przez jednego z oficjalnych kierowców prezydenta Władimira Putina uczestniczyło w czołowym zderzeniu z Mercedesem.

Na jednej z ruchliwych stołecznych ulic rozegrał się dramat. Kierowca prowadzący czarnego Mercedesa CLS z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzając z dużą prędkością w jadące prawidłowo rządowe BMW. Wytworzona siła była tak potężna, że mimo sporych gabarytów obydwu pojazdów oraz szeregu zamontowanych na pokładach systemów zabezpieczających ludzkie życie, kierujący rządową limuzyną zginął na miejscu wypadku. Prowadzący Mercedesa został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym.

Przeczytaj też: Prezydenckie pancerne BMW serii 7 High Security. W takim aucie Andrzej Duda miał wypadek

Rosyjskie media donoszą, że za kierownicą służbowego BMW siedział ulubiony kierowca prezydenta. Władimira Putina nie było w samochodzie podczas wypadku, a limuzyna nie poruszała się w żadnej zorganizowanej kolumnie. Rosyjskie władze poinformowały, że tragicznie zmarły w wypadku kierowca miał ponad 40-letnie doświadczenie jazdy jako szofer oficjeli.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: