SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Wypadek na Gran Turismo Polonia. Kierowcy Koenigsegga grozi 5 lat więzienia

Wypadek na Gran Turismo Polonia. Kierowcy Koenigsegga grozi 5 lat więzienia

03.06.2014, godz. 13:29
Gran Turismo Polonia 2013 - samochód wjechał w tłum ludzi
foto:

W Poznaniu ruszył proces Norwega, który rok temu wjechał w tłum podczas pokazów samochodowych Gran Turismo Polonia. Morten N. (42 l.) chciał dobrowolnie poddać się karze roku i czterech miesięcy więzienia w zawieszeniu oraz grzywny, ale sąd się na to nie zgodził.

Podczas pokazów na ul. Hlonda w Poznaniu, doszło w dniu 30 czerwca 2013 roku do poważnego wypadku. Morten N. siedzący za kierownicą supersamochodu Koenigsegg CCR, wjechał w tłum widzów. Norweg stracił panowanie nad autem i zjechał na pobocze raniąc 20 osób.

Przeczytaj też: Koenigsegg CCR: bestia na czterech kołach - ZDJĘCIA + WIDEO

Kierowcy postawiono zarzut spowodowania katastrofy w ruchu drogowym. Morten N. pochodzący z Trondheim nie trafił do więzienia. Na czas zbierania dowodów zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania Polski. W śledztwie wykazano, że auto było rozpędzone do około 108 km/h, a tuż przed uderzeniem w barierki prędkość nie była większa niż 75 km/h.

Prokuratura nie dopatrzyła się zaniedbań ze strony organizatorów i skierowała akt oskarżenia wyłącznie przeciwko kierowcy Koenigsegga. Morten N. przyznał się do winy, zawarł ugodę z częścią poszkodowanych i zapłacił im odszkodowanie. Chciał także dobrowolnie poddać się karze 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności, w zawieszeniu na 3 lata. Sąd jednak nie zgodził się na takie rozwiązanie i Norwegowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: