SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Wypadek Paula Walkera. Wdowa po Rogerze Rodasie pozywa Porsche!

Wypadek Paula Walkera. Wdowa po Rogerze Rodasie pozywa Porsche!

13.05.2014, godz. 16:38
Paul Walker: Szybki & Martwy
foto:

O tragicznym wypadku Porsche Carrera GT, w którym zginął aktor Paul Walker i zawodowy kierowca Roger Rodas, usłyszał cały świat. Wydawało się, że sprawa ta znalazła już swój finał po tym, jak wyjaśniono okoliczności zdarzenia. Wdowa po Rodasie jednak ani myśli zapomnieć o tym przykrym zdarzeniu, i pozywa w sądzie Porsche!

Kristine Rodas, żona Rogera Rodasa, który siedział za kierownicą Porsche Carrera GT w momencie wypadku, pozwała firmę Porsche. Kobieta twierdzi, że do tragedii, w której zginął jej mąż przyczyniły się problemy techniczne auta.

Wdowa po Rodasie podważa ustalenia śledczych oraz rzeczoznawców Porsche. Twierdzi, że auto jechało 90 km/h, a sama konstrukcja samochodu nie została dostatecznie zabezpieczona przez producenta na wypadek kraksy. W pozwie wymieniono m.in. brak klatki bezpieczeństwa w kabinie, wadliwe zawieszenie, czy niechroniony zbiornik paliwa.

Sprawdź też: Wszystkie samochody Paula Walkera z serii filmów "Szybcy i wściekli"

Przypomnijmy, że Rodas stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przydrożne drzewo. Auto natychmiast się zapaliło i w krótkim czasie doszczętnie spłonęło z uwięzionymi na pokładzie pasażerami. Śledztwo potwierdziło, że do zdarzenia doszło przy prędkości około 160 km/h. Nie stwierdzono żadnych awarii mechanicznych. Jedyne zastrzeżenie budził stan opon - ogumienie marki Michelin miało 9 lat! Ponadto Porsche Cars North America potwierdziło, iż pojazd był poddany modyfikacjom silnika.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: