SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Wypożycz Nissana na minuty we Wrocławiu!

Wypożycz Nissana na minuty we Wrocławiu!

20.02.2017, godz. 11:09
Nissan LEAF 30 kWh
Nissan LEAF 30 kWh foto: Nissan

Elektryczne Nissany zawładną Wrocławiem. Dzięki firmie Enigma na ulice tego miasta trafi 200 samochodów do wypożyczenia. W gamie znajdzie się nie tylko model Leaf, ale i dostawczy e-NV200.

Wrocław doczeka się swojej wypożyczalni samochodów miejskich. Podobne usługi są już oferowane w Krakowie i Łodzi. Elektryczne auta na Dolnym Śląsku będą traktowane priorytetowo: będą mogły wjeżdżać na buspasy oraz zostaną im przydzielone miejsca parkingowe w centrum miasta. Całkowity koszt użytkowania to złotówka za minutę jazdy – nie przejmujemy się ubezpieczeniem, paliwem (w tym wypadku prądem), oponami czy chociażby płynem do spryskiwaczy.

Zobacz też: Nowy Nissan Micra wkracza do produkcji!

Flota będzie dostępna 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Wszystko obsługiwane będzie przez aplikację mobilną, dzięki której otworzymy auto, sprawdzimy dostępność pojazdów w pobliżu i wykonamy ewentualną rezerwację. Co ważne, po zakończeniu wynajmu, Nissana możemy zostawić w każdym miejscu (o ile znajduje się w wydzielonej strefie i jest zaparkowany zgodnie z przepisami).

O ile Nissan Leaf sprawdzi się jaka tradycyjna „osobówka”, tak e-NV200 ma 770 kilogramów ładowności i może przewieźć dwie europalety. Jego zasięg to 170 kilometrów.

Firma Enigma – odpowiedzialna za usługę wypożyczenia – ma 12 miesięcy na stworzenie systemu. Pierwsze „elektryki” wyjadą na drogi prawdopodobnie wiosną 2018 roku.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: