SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych! Nie uszło mu na sucho - WIDEO

Wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych! Nie uszło mu na sucho - WIDEO

28.05.2014, godz. 16:44
Wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych! Pirat złapany na gorącym uczynku
Polska "drogówka" zaciekle walczy z niebezpiecznymi kierowcami. Tym razem prawo jazdy stracił właściciel Mercedesa, który na drodze krajowej wyprzedzał kolumnę samochodów na podwójnej ciągłej i na przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze nagrali popisy pirata drogowego wideorejestratorem. Mężczyzna odpowie za złamanie przepisów przed sądem. foto: tv.se.pl

Polska drogówka zaciekle walczy z niebezpiecznymi kierowcami. Tym razem prawo jazdy stracił właściciel Mercedesa, który na drodze krajowej wyprzedzał kolumnę samochodów na podwójnej ciągłej i na przejściu dla pieszych.

Wielką czujnością wykazali się policjanci z województwa lubuskiego. Podczas służby zarejestrowali szarżę 51-letniego kierowcy Mercedesa. Kierującemu zabrakło kompletnie rozwagi i wyobraźni. Już sam manewr wyprzedzania tylu samochodów naraz był niezwykle niebezpieczny. Jakby tego było mało, mężczyzna wyprzedzał na podwójnej ciągłej linii i na przejściu dla pieszych.

Przeczytaj też: Wyprzedzał na zakazie, miał pecha bo trafił na radiowóz - WIDEO

Wygląda na to, że ten kierowca raczej już nie poszaleje za kółkiem. Policjanci uznali, że ukaranie go mandatem byłoby zbytnią pobłażliwością, dlatego też złożyli wniosek do sądu o odpowiednie ukaranie pirata drogowego. Za powyższe przewinienia mężczyźnie grozi grzywna w wysokości do 5 tysięcy złotych, 26 punktów karnych i zatrzymanie uprawnień na okres do trzech lat.

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: