SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Wyścig (Rush) - film o legendarnych kierowcach Formuły 1

Wyścig (Rush) - film o legendarnych kierowcach Formuły 1

30.10.2013, godz. 13:29
Wyścig (Rusch) - film o Niki Laudzie i Jamesie Huncie
foto: materiały prasowe

Na ekrany polskich kin 8 listopada wchodzi oparta na faktach historia dwóch legendarnych kierowców Formuł 1. Film "Wyścig" (oryginalny tytuł "Rush") opowiada o tym, jak Niki Lauda mający za sobą poważny wypadek, wraca na tor wyścigowy i staje do rywalizacji ze swoim największym konkurentem – Jamesem Huntem.

Film "Wyścig" został określany przez krytyków magazyny "Empire" najlepszym filmem tego roku. Wydarzenia przedstawione w produkcji są zwiazane z dramatycznym sezonem Formuły 1 z 1976 roku. O mistrzostwo do ostatniego wyścigu walczyli wówczas Niki Lauda i James Hunt. Trzymająca w napięciu historia niezwykłej rywalizacji tych dwóch kierowców, to m.in. mnóstwo genialnie nakręconych wyścigów historycznymi bolidami.

Zobacz też: Film "Need for Speed". Mamy pierwszy zwiastun - WIDEO

Na ekrany polskich kin "Wyścig" wchodzi 8 listopada. Za reżyserię odpowiada Ron Howard (autor takich hollywoodzkich hitów jak "Apollo 13", "Piękny umysł", "Kod da Vinci"). Scenariusz napisał Peter Morgan, a w role główne kierowców wyścigowych wcielili się: Daniel Bruhl (Niki Lauda) i Chris Hemsworth (James Hunt). Światowa premiera filmu "Rush" miała miejsce 13 września.

Zobacz polskie zwiastuny filmu "Wyścig"

.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: