SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Wyścig Gumball 3000 przejedzie przez Polskę! Auta zatrzymają się w Warszawie

Wyścig Gumball 3000 przejedzie przez Polskę! Auta zatrzymają się w Warszawie

06.06.2017, godz. 12:16
Warszawa - wyścig Gumball 3000
foto:

Organizowany od 1999 roku słynny wyścig Gumball 3000 kolejny raz przejedzie przez Polskę. W tym roku wydarzenie startuje 1 lipca w Rydze, a finał zaplanowany jest na dzień 8 lipca w greckim Mykonos. Co ciekawe już 2 lipca supersamochody prowadzone przez celebrytów zjadą do Warszawy, gdzie zaplanowany jest specjalny pokaz aut na placu Teatralnym.

Gumball 3000 to znany na całym świecie międzynarodowy wyścig samochodowy. Za każdym razem jego uczestnicy muszą pokonać ok 5000 km, czyli 3000 mil (stąd 3000 w nazwie), poruszając się po drogach publicznych wielu krajów. Impreza ta nie jest typowym wyścigiem, gdzie najważniejsza jest wygrana. W Gumball 3000 chodzi o doborowe towarzystwo i świetną zabawę.

Przez osiemnaście lat Gumball 3000 przekształcił się w tygodniowy festiwal muzyki, sportów i spektakularnych pokazów samochodowych. Przejeżdżając przez stolice państw, zdobywał tłumy fanów na żywo oraz publiczność telewizji i online, docierając do ponad 100 milionów domów w 60 krajach.

Zobacz: Moto-automat! Wymarzone auto dostajesz w dwie minuty

W bieżącym 2017 roku impreza Gumball 3000 drugi raz będzie miała przystanek w Polsce. Pierwszy raz miał miejsce w 2013 roku. Wówczas uczestnicy zatrzymywali się w Warszawie, Radomiu i Krakowie gromadząc mnóstwo widzów. Tego samego roku powstała Fundacja Gumball 3000, której celem jest wsparcie młodzieży w trudnej sytuacji, poprzez projekty oparte na edukacji i infrastrukturze rekreacyjnej na całym świecie. W ciągu ostatnich trzech lat Fundacja ściśle współpracowała z kilkoma partnerami społecznymi: The Tony Hawk Foundation, The Sir Simon Milton Foundation i The Nelson Mandela Children's Fund UK.

Polakiem, który w tym roku potwierdził swój udział w Gumball 3000 jest Martin Kaczmarski - kierowca startujący w rallycrossowych zawodach. Polski reprezentant pojedzie samochodem Lamborghini Aventador Superveloce Roadster.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: