SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Wystawa i aukcja zabytkowych Mercedesów w Stuttgarcie - GALERIA

Wystawa i aukcja zabytkowych Mercedesów w Stuttgarcie - GALERIA

26.03.2016, godz. 07:30
Aukcja zabytkowych Mercedesów w muzeum w Stuttgarcie
Aukcja zabytkowych Mercedesów w muzeum w Stuttgarcie foto: SuperAuto24.pl

Aż 56 zabytkowych Mercedesów wystawiono na aukcję 19 marca 2016 w Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie. Impreza przyciągnęła kolekcjonerów samochodów z całego świata. Auta wystawione do sprzedaży to prawdziwe perełki motoryzacji.

Aukcje organizowane w Muzeum Mercedesa przyciągają nie tylko kolekcjonerów z całego świata, ale też tysiące osób funkcjonujących w świecie zabytkowych samochodów. Takie aukcje to doskonałe miejsce do spotkania przedstawicieli klubów zrzeszających właścicieli zabytkowych aut, firm zajmujących się renowacją klasycznych pojazdów, a także prawdziwych kolekcjonerów, którzy potrafią przekonać żony, że zakup kolejnego auta to świetna inwestycja gotówki.

Zobacz też: 2016 Merceses-Benz Klasy E – nowy hipersedan

Zdjęcia w naszej galerii otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Marcina Goska z "SL Pagoda Klub Polska", który zapytany o odczucia i atmosferę w czasie imprezy powiedział:

- Jeżdżę na tę aukcję co roku i widzę, że daleko nam do niemieckiego rynku. Nasz jest jeszcze zbyt mały, a ciekawe i atrakcyjne auta są w Polsce raczej kolekcjonowane, a nie przeznaczone do sprzedania. Plusem jest to, że wszystkie klasyki (bez względu na stan) są u nas tańsze niż w Niemczech. Warto podkreślić, że Niemcy cenią polskie firmy zajmujące się renowacją aut zabytkowych.

Pozostaje mieć nadzieję, że niebawem polski rynek klasyków nabierze rozpędu. W 2016 roku zaplanowane są w Polsce dwie aukcje samochodów zabytkowych. Relację z obu imprez będzie można zobaczyć na łamach naszego serwisu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: