SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Wystawa Motocykli i Skuterów 2016: kiedy i gdzie, jakie ceny biletów

Wystawa Motocykli i Skuterów 2016: kiedy i gdzie, jakie ceny biletów

15.02.2016, godz. 15:30
6 Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów 2014
foto: SE.pl

W weekend od 19 do 21 lutego 2016 roku odbędzie się w Warszawie Wystawa Motocykli i Skuterów w Centrum Targowym Expo XXI. Na wszystkich odwiedzających czeka tam sporo atrakcji. Przedstawiamy harmonogram imprezy oraz informację o biletach i lokalizacji.

W weekend od 19 do 21 lutego 2016 w Centrum Targowym Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie odbędzie się Wystawa Motocykli i Skuterów. Organizator, czyli firma MotoRoni, zmienił nazwę imprezy na Moto Expo Polska.

MOTO EXPO w Warszawie to nie tylko prezentacja nowości na rynku motocyklowym, ale też dodatkowe atrakcje dla gości imprezy. Wystawcy przygotują specjalne strefy, z których każda bezpośrednio łączy się jazdą na dwóch kołach, do współpracy przy organizacji scenariusza zaproszono wystawców.

Zobacz też: 6 Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów 2014

Strefa Turystyki Motocyklowej to miejsce przygotowane z myślą o pasjonatach podróżowania, inspiracja do dalekich i tych całkiem bliskich podróży. Organizatorzy planują zaprezentować ludzi, którzy na motocyklu przejechali kawał ziemskiego globu, a także pokazać miejsca w Polsce, które są warte odwiedzenia. Zaproszono gości, którzy będą mogli opowiedzieć o swoich przygodach, miejscach, które odwiedzili a także przekazać gościom wystawy podstawowe informacje na co należy zwracać szczególną uwagę przygotowując się do dalekiej wyprawy. Strefa ta to też  miejsce na prezentację firm oferujących zorganizowane wyjazdy/transport motocykli/profesjonalne przygotowanie motocykli do dalekich wypraw oraz oczywiście prezentację najlepszych motocykli przeznaczonych do turystyki motocyklowej.

Strefa Moto Sport, czyli ryk silników, entuzjazm kibiców, piękne kobiety no i przede wszystkim najszybsze motocykle, to wszystko można zobaczyć na Mistrzostwach Polski w Wyścigach Motocyklowych, a także na MOTO EXPO 2016. organizatorzy chcą pokazać gościom jak wyglądają zawody motocyklowe ‘od środka’, przedstawią sylwetki zawodników oraz teamy startujące w Pucharze Polski, to wszystko oczywiście w asyście wyścigowych maszyn. Będzie można porozmawiać z zawodnikami, zasięgnąć informacji na motosportu w Polsce, uzyskać porady od mechaników oraz obejrzeć prawdziwe wyścigowe motocykle.

Strefa Custom, czyli reprezentacja Custom Culture - na zachodzie potężny trend w branży moto. Zaprezentowanych zostanie kilkanaście motocykli typu cafe racer/bobber/scrambler, które powstały w Polskich garażach i warsztatach. To miejsce gdzie każdy z zainteresowanych gości będzie mógł porozmawiać z twórcami tych niecodziennych maszyn, uzyskać informacje na temat serwisu i budowy oraz imprez branżowych. To także miejsce gdzie będzie można zobaczyć związane z tym trendem elementy takie jak akcesoria, odzież oraz przedstawić sylwetki najważniejszych serwisów polskiej areny custom.

Zobacz też: Legendy z czasów PRL na Warsaw Moto Show 2015

Strefa kobiet będzie oferować możliwość poznania sylwetek znanych kobiet, dla których motocykl jest częścią życia. To także miejsce prezentacji najnowszych trendów odzieży motocyklowej przeznaczonej dla kobiet. Niewątpliwą atrakcję będzie prezentacja zawodniczek startujących w Mistrzostwach Polski MX, dziewczyny opowiedzą o zawodach, o przygotowaniach do startów oraz zaprezentują swoje motocykle.

Strefa dzieci, które przyjeżdżają z rodzicami na tę imprezę. W specjalnie przygotowanej strefie dzieci będą mogły poznać podstawowe zasady ruchu drogowego podczas zajęć prowadzonych przez policjantów ze Stołecznej Komendy Drogowej. Będzie to również miejsce gdzie maluchy dowiedzą się jak działa silnik motocyklowy, a także będzie można zaprojektować swój wymarzony motocykl.

Strefa foto - czyli specjalna wystawa fotograficzna gdzie zostaną pokazane zdjęcia jednego z fotografów, który zajmuje się motocyklami, będą motocykle sportowe, będą zdjęcia z podróży, będzie również motocross i zdjęcia studyjne. Wystawa będzie również pretekstem do przeprowadzenia konkursu Miss Moto Expo.
.

Moto Expo Polska – Godziny otwarcia hal dla zwiedzających
.

Piątek 19 lutego 2016 roku 10.00 - 12.00 AKREDYTACJE PRASOWE I ZAPROSZENIA
Piątek 19 lutego 2016 roku 12.00 - 19.00
Sobota 20 lutego 2016 roku 10.00 - 18.00
Niedziela 21 lutego 2016 roku 10.00 - 18.00

.
Ceny biletów

Bilety na targi można nabyć bezpośrednio w kasach targowych.

Kasy targowe nie obsługują kart płatniczych, na terenie hal EXPO XXI znajduje się bankomat.

BILET NORMALNY

Bilet normalny - 25 PLN od osoby

Bilet obowiązuje w piątek, sobotę lub w niedzielę.

Zakupiony bilet jest ważny na jeden dzień. Istnieje możliwość wielokrotnego wychodzenia i wchodzenia na targi w dniu, w którym zakupiono bilet za okazaniem pieczątki, którą można otrzymać przy wyjściu.

BILET RODZINNY

Bilet rodzinny - 20 PLN od osoby

Bilet obowiązuje w piątek, sobotę lub w niedzielę.

Bilet rodzinny przysługuje dla minimum 3 spokrewnionych osób, w tym minimum jedno dziecko do 13 roku życia (za okazaniem legitymacji szkolnej).

Cena 20 zł od osoby obowiązuje dla wszystkich członków rodziny. Jeśli na wystawę przyjdą dwie osoby z rodziny wówczas bilet wstępu kosztuje 25 zł od osoby.

Dzieci do 10 roku życia wchodzą za darmo za okazaniem legitymacji szkolnej.

Zakupiony bilet jest ważny na jeden dzień. Istnieje możliwość wielokrotnego wychodzenia i wchodzenia na targi w dniu, w którym zakupiono bilet za okazaniem pieczątki, którą można otrzymać przy wyjściu.

PARKING

Postój za każdą rozpoczętą godzinę na parkingu naziemnym lub podziemnym:
- parking naziemny:  8 zł za pierwszą godzinę, 6 zł za każdą następną rozpoczętą godzinę,
- parking podziemny:  8 zł za każdą rozpoczętą godzinę
- auta ciężarowe:  20 zł za każdą rozpoczętą godzinę
- parkingi tymczasowe (poboczne): 20 zł za wjazd za dzień

Jak dojechać

AUTOBUSAMI - Dojazd do EXPO XXI autobusami linii: 105, 136, 154, 155, 167, 178, 184, 186, 414, 523 (przystanek PKP Kasprzaka) lub 136, 154, 167 178, 184, 186 (przystanek Prądzyńskiego). Rozkład jazdy autobus w dostępny jest na stronie www.ztm.waw.pl

METREM - poruszając się metrem należy wysiąść na stacji Rondo Daszyńskiego ( linia nr 2), a następnie przesiąść się w autobus numer 105, 178 i wysiąść na przystanku PKP Kasprzaka. Rozkład jazdy autobusów dostępny jest na stronie www.ztm.waw.pl.

TRAMWAJEM - korzystając z tramwaju linii 7 należy wysiąść na Alejach Jerozolimskich. Na wysokości Placu Zawiszy przesiąść się do autobusu jadącego w kierunku ulicy Kasprzaka i wysiąść na przystanku PKP Kasprzaka lub Prądzyńskiego. Tramwaj linii 10, 11 zatrzymuje się na przystanku "Szpital Wolski". Stąd należy udać się do końca ulicy Brylowskiej i skręcić w prawo w ul. Prądzyńskiego.

SAMOCHODEM
·    2 km od centrum Warszawy
·    150 m Al. Prymasa Tysiąclecia / Kasprzaka
·    10 minut jazdy od Dworca Centralnego
·    10 minut pieszo od Dworca Zachodniego
·    ok.15 minut z lotniska międzynarodowego im. Fryderyka Chopina/Okecie,
·    w pobliżu tras wylotowych nr 7 i 8 w kierunku Poznania, Gdańska, Białegostoku, Katowic i Krakowa

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: