SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Wystraszyła pieszą i usłyszała wyrok: 1500 zł grzywny dla policjantki z Warszawy

Wystraszyła pieszą i usłyszała wyrok: 1500 zł grzywny dla policjantki z Warszawy

15.07.2015, godz. 11:46
Warszawa. Policjantka próbowała przejchać staruszkę! [WIDEO]
foto: Facebook

W grudniu 2014 roku w internecie pojawiło się nagranie z jednego ze skrzyżowań w Warszawie, gdzie oznakowany radiowóz gwałtownie rusza spod świateł i niebezpiecznie blisko przejeżdża koło pieszej, która nie zdążyła zejść z przejścia. Teraz w sprawie zapadł wyrok.

Chodziło dokładnie o nagranie oznakowanego radiowozu na skrzyżowaniu al. Jerozolimskich i ul. Żelaznej (plac Starynkiewicza) w Warszawie. W grudniu 2014 roku w internecie pojawiło się nagranie z prywatnego wideorejestratora na którym widać jak oznakowana Kia Cee'd rusza gwałtownie z lewego pasa i przejeżdża koło schodzącej z pasów starszej osoby, która ucieka przed rozpędzonym autem.

Nie przegap: Warszawa. Policjantka próbowała przejechać staruszkę!

Sprawa funkcjonariuszki, która w tym dniu prowadziła radiowóz trafiła do sądu. Radio Zet dotarło do wyroku w sprawie. W uzasadnieniu można przeczytać, że wejście pieszej na czerwonym świetle, w żadnym wypadku nie usprawiedliwiło zachowania prowadzącej. Policjantka tłumaczyła się, że tak naprawdę to chciała ochronić pieszą przed innymi pojazdami, jednak sąd nie dał wiary jej tłumaczeniom.

Sąd skazał kierującą na karę w formie 1500 zł grzywny i półrocznego zakazu prowadzenia pojazdów. Decyzją przełożonych została również przeniesiona na kilka miesięcy do patrolu pieszego.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: