SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Wysyp torów wyścigowych w Polsce. Dwa nowe obiekty już we wrześniu 2016

Wysyp torów wyścigowych w Polsce. Dwa nowe obiekty już we wrześniu 2016

18.07.2016, godz. 12:50
Tor wyścigowy, Nurburgring,
Tor wyścigowy, Nurburgring, foto: Facebook

Miłośnicy sportowej jazdy nie mogą narzekać na brak dobrych wiadomości. Jeden z najnowszych torów wyścigowych w Polsce, czyli Tor Łódź, jest już niemal gotowy do oddania do użytku, a kolejny, Silesia Racing zostanie otwarty już we wrześniu 2016 roku.

Tor Łódź został wybudowany z inicjatywy grupy biznesmenów, którzy nie chcą ujawnić ile zainwestowali w obiekt, jednak wiadomo, że kwota nie była mała. Wiosną 2016 roku w miejscu, gdzie obecnie jest już niemal gotowy tor wyścigowy, było szczere pole. Na chwilę obecną, ekipy kończą budowlane zajmują się budową zaplecza technicznego, sali konferencyjne i punktu widokowego.

Zobacz też: Tak było Gran Turismo Polonia 2016 na torze w Poznaniu - WIDEO

- To będzie pierwszy w województwie łódzkim Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy i jeden z nielicznych takich w Polsce - zapowiada Tomasz Kaszuba, wiceprezes spółki budującej tor.

Już kilka tygodni temu pisaliśmy o szczegółach technicznych Toru Łódź – (link).

Natomiast dzięki wirtualnej rzeczywistości gry Assetto Corsa mamy możliwość przejechania po gotowym torze.

Tor ten musi zostać oddany na początku września 2016 roku, ponieważ na koniec miesiąca jest już zaplanowana duża impreza. Będzie to Redux Eco Marathon, czyli wyścig pojazdów zużywających jak najmniej paliwa. Podobne wydarzenie odbyło się w tym roku w Londynie (Shell Eco Marathon). Tam ekipa Politechniki Łódzkiej wystawiła swój pojazd, który przejechał na jednym litrze paliwa 471 kilometrów. I to właśnie ona zaprosiła na nowy obiekt 40 zespołów z całego świata, którzy przyjadą ze swoimi oszczędnymi bolidami.

Zupełnie nowy tor wyścigowy Silesia Racing

W Kamieniu Śląskim trwają zaawansowane prace, które mają doprowadzić do otwarcia nowego obiektu już we wrześniu tego roku. W marcu 2016 na oddalonym o 25 kilometrów od Opola lotnisku rozpoczęła się przebudowa części tego lotniska, aby stworzyć  profesjonalny tor wyścigowy. Według wcześniejszych założeń obiekt miał nazywać się „Tor Kamień Śląski”, jednak teraz już wiadomo, że organizator zdecydował się na nazwę Silesia Ring.

Ruszył już oficjalny fanpage na Facebooku i strona internetowa obiektu. Faktem jest, że otwarcie toru i pierwsze imprezy są zaplanowane na wrzesień 2016

Zobacz też: Nowiutkie Lambo driftuje na Torze Poznań – WIDEO

Tor Silesia Ring będzie miał ponad 3,7 kilometra długości, 12-15 metrów szerokości oraz 15 zakrętów – 9 prawych i 6 lewych. Projekt ma obejmować możliwość różnych konfiguracji toru. Miejsce to ma być wykorzystywane do celów treningowych, szkoleniowych, czy track-dayowych. Właściciele obiektu zapewniają, że jeśli zadzie potrzeba, tor będzie można przystosować do licencji FIA lub FIM, czyli będzie możliwość organizowania na nim prestiżowych imprez o charakterze międzynarodowym.

Już teraz można zobaczyć film z przejazdu po niemal gotowym torze Silesia Racing.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: