SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Yanosika teraz będziesz mógł używać na drogach Czech i Słowacji

Yanosika teraz będziesz mógł używać na drogach Czech i Słowacji

16.01.2017, godz. 12:33
Yanosik, mapa, samochód, auto, zabawka
Yanosik w Europie foto: Yanosik

System Yanosik, informujący kierowców o aktualnej sytuacji na drodze, rozszerza swój zasięg o kolejne kraje europejskie. Z aplikacji można korzystać nie tylko na terenie Polski oraz Litwy, ale teraz także u naszych południowych sąsiadów: w Czechach i Słowacji.

Yanosik pozwala na wymianę informacji pomiędzy kierowcami poprzez dodawanie odpowiednich komunikatów. Wypadki, remonty, fotoradary czy kontrole na drodze nie są już zaskoczeniem. Obecnie wykorzystuje go 1,5 miliona kierowców, aplikację pobrano 6 milionów razy, a nowe zdarzenie dodawane jest średnio co 3 sekundy!

Zobacz też: Jak bezpiecznie transportować zimowy sprzęt sportowy?

Yanosik dostępny jest dla właścicieli smartfonów od 2010 roku. Później pojawił się na Litwie, a po sukcesie na tamtejszym rynku przyszedł czas na poszerzenie oferty. Teraz Yanosik działa też na drogach Czech i Słowacji.

Twórcy zwrócili uwagę na komentarze użytkowników, którzy domagali się wersji działającej na południowych drogach. Nie jest to jednak lokalna wersja, a po prostu rozszerzenie funkcjonalności appki.

Właściciel planuje ekspansję działalności na kolejne kraje, jednak na chwilę obecną bada możliwości wprowadzenia Yanosika pod kątem prawnym.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: