SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Z dużą rodziną taniej na autostradach? Realna pomoc czy wyborcza obietnica?

Z dużą rodziną taniej na autostradach? Realna pomoc czy wyborcza obietnica?

10.08.2015, godz. 10:39
pobór opłat, autostrada, bramki na autostradzie, bramka
foto: Super Express

Rząd szykuje rewolucję w opłatach za autostrady. Rodziny wielodzietne mają otrzymać zniżki w korzystaniu z płatnych odcinków autostrad! Czy to będzie realna pomoc, czy raczej wyborcza obietnica?

Jak dowiedzieli się dziennikarze "Dziennika, Gazety Prawnej", zmiana w opłatach na płatnych odcinkach autostrad, ma dotyczyć wszystkich rodzin, które korzystają z ogólnopolskich Kart Dużej Rodziny. Obniżki miałyby dotyczyć wyłącznie odcinków, na których opłaty są pobierane przez firmy prywatne, tzn. koncesjonariuszy (autostrada A1, A2 i A4).

Rodziny posiadające Karty Dużej Rodziny to "łakomy kąsek" wyborczy. Takich rodzin jest w Polsce ponad 627 tysięcy, co przekłada się na ponad 3,4 miliona osób. Jak podaje gazeta, do tej pory z możliwości Kart korzysta około 1,2 miliona Polaków. Karta Dużej Rodziny to rządowy program, który obejmuje blisko 800 podmiotów - oferują one różnego typu bonusy i zniżki.

Czytaj: Elektroniczny pobór opłat ruszy w 2018 roku: znikną bramki?

A co na to samo Ministerstwo Pracy czy koncesjonariusze? Przedstawiciele rządu zapewniają, że nie będzie żadnej nowelizacji przepisów. Dopytywany przez dziennikarzy minister Władysław Kosiniak-Kamysz potwierdził, że prowadzi ze spółkami zarządzającymi odcinkami autostrad negocjacje, które miałyby umożliwić wprowadzenie zniżek dla rodzin korzystających z Karty Dużej Rodziny. Koncesjonariusze do pomysłu podchodzą bardzo ostrożnie, ale nikt nie wyklucza wprowadzenia takiego rozwiązania.

Powstaje jedynie pytanie, czy miałaby to być realna pomoc dla rodzin wielodzietnych, czy raczej wyborcza obietnica dla zbicia większego kapitału wyborczego?

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: