SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Za dużo tragedii na drogach! Policyjny bilans długiego listopadowego weekendu

Za dużo tragedii na drogach! Policyjny bilans długiego listopadowego weekendu

12.11.2014, godz. 09:13
policja, kontrola, pomiar prędkości
foto: Super Express

Policja podsumowuje długi listopadowy weekend. Od piątku do wtorku w Polsce doszło do 448 wypadków, w których zginęły 54 osoby, a 550 osób zostało rannych. W ciągu tych dni zatrzymano ponad 1,5 tysiąca nietrzeźwych kierujących.

W dniach 7-11 listopada na terenie całego kraju dało się zaobserwować wzmożony ruch drogowy. Aktywność kierowców była związana z weekendem przedłużonym z okazji obchodów Dnia Niepodległości. Wiele osób odłożyło m.in. 1-listopadowe wyjazdy na groby bliskich, aby uniknąć kilometrowych korków, na rzecz minionego długiego weekendu.

Czytaj też: Podsumowanie akcji ZNICZ 2014: mniej ofiar i pijanych kierowców jak przed rokiem

Mundurowi mieli w tym czasie sporo pracy. Okazuje się, że w ciągu 5 listopadowych dni na polskich drogach doszło do 448 wypadków, w których zginęły 54 osoby, a 550 osób zostało rannych. Niestety kierowcy wciąż nie dostosowują prędkości do warunków panujących na drodze. To właśnie brawura i nadmierna prędkość są najczęstszymi przyczynami wypadków.

Niestety też kierowcy wciąż nie zdają sobie sprawy, jak duże zagrożenie stanowią na drodze jadąc na podwójnym gazie. Funkcjonariusze zatrzymali ponad 1,5 tysiąca kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: