SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Za taką jazdę zabiera się "prawko". Wyprzedzanie na przejściu jest karygodne!

Za taką jazdę zabiera się "prawko". Wyprzedzanie na przejściu jest karygodne!

19.05.2014, godz. 15:37
przejście dla pieszych
Wypadek na przejściu dla pieszych foto: Super Express

Zgodnie z zapisami kodeksu wykroczeń, policjanci za sytuacje szczególnie niebezpiecznie odbierają prawa jazdy. Co więcej występują do sądu z wnioskiem o ukaranie kierowcy zakazem prowadzenie pojazdu na co najmniej kilka miesięcy. Dzięki tym przepisom kierowcy z województwa podkarpackiego stracili swoje "prawka", za wyprzedzanie na "zebrze"

Policjanci z rzeszowskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym, którzy - nie ustępując pierwszeństwa pieszym - rażąco naruszyli obowiązujące przepisy i spowodowali zagrożenia dla uczestników ruchu. Wykroczenia ujawnili policjanci z wydziału ruchu drogowego patrolujący ulice nieoznakowanym radiowozem.

W jednym z przypadków prezentowanych na wideo, 19-letni kierujący, jadąc lewym pasem ruchu ulicy Powstańców Warszawy w Rzeszowie, ominął samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W chwili omijania samochodu piesi znajdowali się już na przejściu, zbliżając się do lewego pasa.

Przeczytaj też: Polacy coraz częściej tracą prawo jazdy! I to wcale nie przez alkohol

Inny kierujący, 35-letni mieszkaniec Boguchwały dwukrotnie naraził pieszych na niebezpieczeństwo. Na ulicy Powstańców Warszawy na wysokości politechniki nie ustąpił pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez jezdnię i już znajdującym się na przejściu. Nim zatrzymali go policjanci, popełnił identyczne wykroczenie, skręcając w ulicę Podwisłocze, gdzie został zatrzymany.

Z kolei 26-letni kierujący na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Warszawy i Hetmańskiej ominął nieoznakowany radiowóz, gdy policjanci zatrzymali się przed przejściem. Kierujący musiał wykonać gwałtowny skręt w lewo, aby uniknąć potrącenia pieszych już wchodzących na przejście.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: