SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Brawurową jazdą zabił 14-letnią Klaudię w Warszawie. Jest wyrok dla kierowcy Hondy

Brawurową jazdą zabił 14-letnią Klaudię w Warszawie. Jest wyrok dla kierowcy Hondy

17.01.2017, godz. 14:40
Pirat recydywista zabił Klaudię
Rozpędzona Honda wjechała w 14-latkę przebiegającą przez jezdnię na ul. Targowej u zbiegu z ul. Kijowską foto: Super Express

Kierowca sportowej Hondy, który pół roku temu śmiertelnie potrącił 14-latkę na skrzyżowaniu ulic Targowej z Kijowską w Warszawie został skazany na karę 4,5 roku więzienia. Mężczyzna dostał także 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok jest nieprawomocny.

14-letnia Klaudia zginęła w tragicznym wypadku w lipcu przy skrzyżowaniu ulicy Targowej i Kijowskiej w Warszawie. Potrącił ją kierowca rozpędzonej Hondy Civic Type R. Kierujący samochodem Kamil G. był trzeźwy, ale według świadków jechał z nadmierną prędkością. Siła uderzenia była tak duża, że ciało nastolatki przeleciało aż 30 metrów dalej. Biegły sądowy ocenił, że oskarżony jechał z prędkością pomiędzy 97 a 106 km/h. Teraz warszawski sąd wydał wyrok w tej sprawie. Kamil G., kierowca sportowej Hondy został skazany na karę 4,5 roku pozbawienia wolności - informuje RMF24. Otrzymał też 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok ten jest nieprawomocny.

Zobacz: Zabił Klaudię bo pędził ponad SETKĄ

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: