SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zachodnia obwodnica Poznania: ostatni odcinek oddany do ruchu przed świętami

Zachodnia obwodnica Poznania: ostatni odcinek oddany do ruchu przed świętami

20.12.2014, godz. 15:29
zachodnia obwodnica Poznania
zachodnia obwodnica Poznania foto: GDDKiA

Kierowcy podróżujący z Koszalina i innych miast Pomorza Środkowego przez Wielkopolskę mogą już ekspresowo ominąć Poznań i dotrzeć do autostrady A2. Ostatni odcinek zachodniej obwodnicy Poznania w ciągu drogi ekspresowej S11 został oddany do użytku.

Kierowcy z Wielkopolski dostali od drogowców prezent na Boże Narodzenie. Skończone prace na obwodnicy Poznania teraz ostatecznie pozwolą na wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza granice miasta, co usprawni komunikację po zachodniej stronie Poznania.

Czytaj też: Policyjny Opel Insignia OPC: nieoznakowany postrach piratów o mocy 325 KM!

Wykonawcą była firma Skanska S.A, która w ramach umowy wybudowała m.in. dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę wraz z pasami awaryjnymi na łącznej długości ok. 5,3 km, od węzła Poznań Rokietnica do węzła Poznań Tarnowo Podgórne. Wykonawca wyremontował także nawierzchnię drogi krajowej nr 11 na niemal dwukilometrowym dojeździe do zachodniej obwodnicy Poznania (węzeł Poznań Północ).

Budowa oddanego 5,3 km odcinka kosztowała ponad 108 mln zł. Koszt budowy całej zachodniej obwodnicy Poznania to ponad 1 mld zł. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: