SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zagraniczni dyplomaci szaleją po ulicach Warszawy! Co na to polskie służby?

Zagraniczni dyplomaci szaleją po ulicach Warszawy! Co na to polskie służby?

20.08.2014, godz. 17:28
Chevrolet Aveo, Straż Miejska
foto: Straż Miejska

Według danych stołecznej Straży Miejskiej, zagraniczni dyplomaci nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego. Reprezentanci jakich krajów najczęściej pozwalają sobie na szaleństwo "za kółkiem"?

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, ze statystyk wynika, że od początku tego roku dyplomaci dopuścili się aż 306 razy złamania przepisów. Najbardziej niepokorni okazują się delegaci ze Stanów Zjednoczonych (31 przewinień), z Libii (26 wykroczeń), Arabii Saudyjskiej (24 przewinień) i Rosji (22 naruszenia przepisów).

Przeczytaj też: Rozbite Porsche 911 porzucone w Warszawie! Kim jest właściciel sportowego auta?

Zagraniczni dyplomaci najczęściej przekraczają dopuszczalną prędkość. Często zdarza się im także parkować w niedozwolonym miejscu, czy przejechać przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Niestety, straż miejska niewiele może z tym zrobić. W przypadku osób z immunitetem postępowanie z automatu zostaje umorzone. Jedyną karą jest przekazanie stosownej informacji o wykroczeniu do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Straż Miejska w Warszawie ujawniła też statystyki dotyczące przewinień, których dopuściły się osoby z krajowym immunitetem. W ogólnej liczbie 119 przypadków złamania przepisów, 63 wykroczenia popełnili sędziowie, 40 prokuratorzy, a 16 posłowie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: