SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zakaz prowadzenia aut dla homoseksualistów i nie tylko! Komu jeszcze zabrania się siadać za kierownicę w Rosji?

Zakaz prowadzenia aut dla homoseksualistów i nie tylko! Komu jeszcze zabrania się siadać za kierownicę w Rosji?

10.01.2015, godz. 16:00
rosyjskie ulice
rosyjskie ulice foto: EAST NEWS

O tym, że w Rosji dzieją się bardzo dziwne rzeczy wiadomo nie od dzisiaj. Jak niebezpieczne są tam drogi, można zobaczyć w internecie. Na bardzo niecodzienny sposób wpadli rosyjscy urzędnicy wprowadzając zakaz prowadzenia pojazdów osobom, u których stwierdzi się zaburzenia osobowości. A ich lista jest długa.

Od początku roku 2015 m.in. homoseksualizm, fetyszyzm, nekrofilia, wojeryzm, sadomasochizm, transseksualizm, ekshibicjonizm, transwestytyzm czy pedofilia traktowane są w Rosji jako zaburzenia osobowości. Rosyjskie przepisy wprowadzają wydanie zakazu prowadzenia pojazdów dla osób u których takie skłonności zostaną stwierdzone.

Przeczytaj też: Konfiskata samochodu za jeżdżenie bez prawa jazdy! Tego chcą posłowie

Dodatkowo do tej listy zostały dopisane osoby z zaburzeniami wynikającymi z hazardu, schizofrenii czy poważnych nerwic. Również ludzie mający problem z kradzieżami pojawili się na tej liście. Najbardziej pokrzywdzeni mogą jednak czuć się obywatele ze wzrostem poniżej 150 cm. Im również zabroniono prowadzenia pojazdów.

Rosjanie tłumaczą się z tych zakazów wysoką liczbą wypadków i śmiertelności na ich drogach. Pytanie tylko czy to faktycznie pomoże?

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: