SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zakopianka bez korków! Rusza budowa węzła w Poroninie

Zakopianka bez korków! Rusza budowa węzła w Poroninie

11.10.2016, godz. 13:29
Węzeł w Poroninie
Wizualizacja węzła w Poroninie foto: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Inwestycji drogowych w Polsce jest coraz więcej, co niezmiernie cieszy kierowców. Za około rok będą oni mogli dojechać szybciej do m.in. Zakopanego. Dziś podpisano umowę z wykonawcą jednej z kluczowych modernizacji w Małopolsce.

Poronin to miejsce doskonale znane przez kierowców często podróżujących do Zakopanego. To właśnie tam korki blokują przejazd nie tylko w stronę popularnej miejscowości turystycznej, ale i w kierunku Białki Tatrzańskiej czy Morskiego Oka.

Zobacz też: Projekt Via Carpatia napotyka kolejne problemy

Skrzyżowanie "Zakopianki" z drogą na Bukowinę Tatrzańską ma być bezkolizyjne, a ta druga z wymienionych ma zostać poprowadzona pod linią kolejową. Dodatkowo można liczyć na dwa wiadukty. Powstaną również dwa mosty – na Białym Dunajcu oraz nad potokiem Poroniec. Skrzyżowanie "Zakopianki" z drogą numer 1651 zastąpi rondo.

Koszt operacji to 47,6 miliona złotych. Roboty finansuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawcą jest konsorcjum firm Banimex i Eurovia. Koniec prac przewidywany jest za 22 miesiące, jednak trasa ma być przejezdna już za rok.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: