SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Załoga Euromaster Dytko w prototypie Mitsubishi da pokaz na Karowej!

Załoga Euromaster Dytko w prototypie Mitsubishi da pokaz na Karowej!

02.12.2014, godz. 18:35
Rajdowe Mitsubishi Space Star
Rajdowe Mitsubishi Space Star foto: materiały prasowe

Właściciel jednego z serwisów samochodowych sieci Euromaster – Paweł Dytko z Nysy, były zawodnik rajdowy, specjalnie na 52. Rajd Barbórki zbudował prototypowe auto rajdowe na bazie Mitsubishi Space Star. Samochód weźmie udział w Kryterium Asów na Karowej. Kibice mogą spodziewać się niezłego show!

Paweł Dytko jest jednym na najmłodszych franczyzobiorców sieci serwisowej Euromaster w Polsce, a jednocześnie do niedawna czynnym kierowcą rajdowym i pasjonatem sportów motorowych. Prowadzi z bratem w Nysie na Opolszczyźnie duży serwis samochodowy, który obsługuje zarówno okolicznych mieszkańców w zakresie ogumienia i napraw mechanicznych, ale dodatkowo dla kierowców z całego świata buduje na zamówienie samochody rajdowe.

Sprawdź: Rajd Barbórka 2014: zobacz MAPKI OS-ów słynnego 52. rajdu

Najnowszym prototypem, jaki powstał w serwisie Euromaster Dytko, jest Mitsubishi Space Star z zawieszeniem i napędem Mitsubishi Lancer Evo X, na bardzo miękkich oponach Michelin typu slick. Po przeprowadzonym tuningu i modyfikacjach auto przyspiesza do setki w 3,7 sekundy!

Specyfikacja samochodu:

- najnowszy model Mitsubishi Space Star Proto (poza Europą - Mirage)
- zmieniona konstrukcja podwozia, która pozwoliła na adaptację zespołu napędowego z większego Mitsubishi Lancera Evolution X wraz z zawieszeniem
- opony Michelin SA01 18" (najbardziej miękkie slicki na suchą nawierzchnię)
- napęd stały na 4 koła
- body kit nadwozia: Dytko Sport
- silnik o pojemności 2000cm, turbodoładowany o mocy 400KM
- moment obrotowy ok. 650nm
- sekwencyjna 5-biegowa skrzynia biegów Samsonas
- sportowe zawieszenie Reiger
- elektronika silnika i dyferencjałów Motec
- sportowe sprzęgło oraz układ wydechowy Ralliart
- hamulce Brembo + hydrauliczny hamulec ręczny
- zamontowana homologowana klatka bezpieczeństwa Ireco
- waga auta: ok. 1250 kg
- prędkość max: ok. 215 km/h
- przyspieszenie 0-100km: ok. 3,7 sek

Euromaster to największa w Europie sieć warsztatów z zakresu usług oponiarskich i tzw. szybkiej mechaniki. W Polsce Euromaster obecny jest w 70 lokalizacjach i obsługuje zarówno samochody osobowe, dostawcze, jak i pojazdy ciężarowe, a 50 serwisów mobilnych Euromaster serwisuje floty transportowe na terenie całej Polski. Koncept Euromaster to obsługa opon, hamulców, oświetlenia, wymiana oleju i wycieraczek, serwisowanie klimatyzacji, a w dalszej kolejności naprawy elementów zawieszenia, geometria, diagnostyka elektroniki, naprawa szyb aż po przeglądy gwarancyjne.

Zobacz też: 52. Rajd Barbórka 2014: lokalizacje stref kibiców, gdzie zaparkować samochód

Wysoki standard obsługi oraz profesjonalizm w zakresie usług oponiarskich potwierdzają wyniki audytów realizowanych przez niezależną firmę audytorską SGS na zlecenie światowego producenta opon – firmy Michelin. W edycji audytów na rok 2014, serwisy Euromaster uzyskały ponownie średnio najwyższy wynik w Polsce, w porównaniu do wszystkich audytowanych partnerów Michelin.

Misją Euromaster, jako Ekspertów mobilności, jest zapewnienie bezpiecznego, bezstresowego i komfortowego podróżowania wszystkim Kierowcom, bez względu na czas i miejsce.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: