SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zamknięty Most Łazienkowski wykluczony w Google Maps

Zamknięty Most Łazienkowski wykluczony w Google Maps

16.02.2015, godz. 10:59
Most Łazienkowski w Google Maps
foto: Google Maps

Zamknięty z powodu pożaru Most Łazienkowski skutecznie utrudnia życie kierowcom. Przeprawa przez Wisłę stała się poważnie utrudniona, a to oznacza, że stolicę czeka nawet kilka miesięcy poważnych kłopotów komunikacyjnych. Co ciekawe most tymczasowo zniknął nawet z widoku Google Maps.

Brak Mostu Łazienkowskiego, który został poważnie uszkodzony przez pożar 14 lutego, od poniedziałku 16 lutego negatywnie wpływa na sytuację drogową Warszawy. Most ten to jeden z największych, najważniejszych i najbardziej obciążonych przez samochodowy ruch mostów warszawskich. Średnio w ciągu doby korzysta z niego ponad 90 tys. kierowców. Co dalej będzie z mostem? To wyjaśni się dopiero po ekspertyzie stanu konstrukcji.

Sprawdź: Most Łazienkowski zamknięty: UTRUDNIENIA, wszystko o zmienionej komunikacji ZTM

Ekspresowo na trudną sytuację zareagowała Mapa Google wprowadzając stosowną aktualizuję. Wyznaczając wirtualną trasę przejazdu przez Warszawę, nie zostaniemy już poprowadzeni Mostem Łazienkowskim. Przeprawa ta nie jest już brana pod uwagę przez Google, dlatego mapa podpowiada inne alternatywne trasy. Dopiero po zbliżeniu mapy most jest widoczny, przy czym został zaznaczony innym kolorem.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Średnio w ciągu doby korzystało z niego 97 643 kierowców.
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: