SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zapadł wyrok w sprawie wypadku na Gran Turismo Polonia 2013!

Zapadł wyrok w sprawie wypadku na Gran Turismo Polonia 2013!

04.09.2015, godz. 17:37
Gran Turismo Polonia 2013 - samochód wjechał w tłum ludzi
foto: Super Express

Morten N. został skazany na prawie 2 lata więzienia po tym, jak w 2013 roku wjechał w grupę obserwujących Gran Turismo Polonia. Sprawca chciał dobrowolnie poddać się karze, jednak nie zgodzili się na to poszkodowani.

Jak podaje TVN24, Morten N., został skazany na rok i osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Wszystko z powodu wypadku do którego doszło w Poznaniu 30 czerwca 2013 roku. W trakcie otwartych pokazów unikatowych i drogich samochodów, Norweg prowadzący Koenigsegga CCR stracił panowanie nad sportowym cackiem i z dużą prędkością uderzył w stojących widzów.

Zobacz: Gran Turismo Polonia 2015. Zobaczcie jak było na 11. edycji poznańskiej imprezy

W czasie rozprawy oskarżony chciał dobrowolnie poddać się karze. Sam proponował wymiar jednego roku i czterech miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz deklarował zapłatę grzywny i odszkodowania dla każdego z poszkodowanych. Jednak ze względu na brak zgody ze strony osób rannych, sąd wydał wyrok jednego roku i ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 40 tysięcy złotych grzywny, nawiązki na rzecz poszkodowanych i pokrycia kosztów zastępstwa adwokackiego.

Poniżej przypominamy nagranie z feralnego wypadku w Poznaniu podczas Gran Turismo Polonia 2013.

.
WIDEO - wypadek Mortena N. podczas Gran Turismo Polonia 2013
.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: