SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zaparkowała na wyjątkowym Ferrari 458 Speciale

Zaparkowała na wyjątkowym Ferrari 458 Speciale

08.08.2016, godz. 14:44
Zaparkowała na Ferrari
foto: YouTube

Dla wielu użytkowników samochodów parkowanie auta jest najgorszym z możliwych manewrów, jakie wykonuje się za kierownicą. Do takich osób z pewnością należy pewna Amerykanka, która klasycznego Mercedesa zaparkowała dosłownie na drogocennym Ferrari.

Kierująca Mercedesem 380SL Roadster doprowadziła do fatalnego w skutkach manewru parkowania. Jej nieumiejętna próba skończyła się wjechaniem na przód zaparkowanego przy drodze, drogocennego Ferrari 458 Speciale. Samochód ten gdy był nowy i dostępny w salonach kosztował 380 000 euro, czyli około 1,5 mln. zł. Obecnie taki pojazd można ewentualnie nabyć z drugiej ręki, tyle że już za kwotę przewyższającą dawną salonową cenę.

Zobacz też: Ferrari GTC4Lusso – gorąca nowość prosto z Włoch

Ferrari 458 Speciale to limitowana odmiana Ferrari 458 Italia. Supersamochód wyróżnia się na tle swojego "zwykłego" brata nie tylko ozdobnymi fabrycznymi pasami przebiegającymi przez nadwozie, ale też zwiększoną mocą silnika (4.5 litra V8 generuje 605 KM i 540 Nm), obniżoną masą własną (1290 kg) i jeszcze lepszymi osiągami (przyspieszenie 0-100 km/h trwa 3 s).

Mercedes w tym zdarzeniu właściwie nie ucierpiał. Gorzej za to z Ferrari i psychiką sprawczyni...

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: