SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zarooq Motors Sand Racer: sportowiec na wydmy

Zarooq Motors Sand Racer: sportowiec na wydmy

30.11.2015, godz. 14:12
Zarooq Motors Sand Racer
Zarooq Motors Sand Racer foto:

Co wyjdzie z połączenia auta sportowego z zawieszeniem terenówki? Mnóstwo zabawy. Zarooq Motors zbudowało pogromcę pustyni i piaskowych wydm. Zainteresowani muszą się spieszyć, ponieważ produkcję ograniczono zaledwie do 20 sztuk.

Zarooq Motors to producent ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a jak wiadomo tam potrafią bawić się motoryzacją. Ulice wypełnione są egzotycznymi sportowymi zabawkami dużych chłopców, a okoliczne pustynne wydmy przyciągają miłośników terenówek. Pomysł, żeby połączyć osiągi sportowego auta i możliwości jazdy w terenie, nasuwa się sam. Oczywiście nie mamy na myśli luksusowych SUVów z mocnymi silnikami, a prawdziwe, surowe sportowe auto. Zarooq Motors zaprezentowało właśnie swój nowy pojazd nazwany Sand Racer. Wewnątrz dwudrzwiowego nadwozia znajdziemy  kilka gadźetów takich jak m.in. klimatyzację, system multimedialny, schowki i uchwyty na kubki, ale to za pewne z powodu wymagań klientów na tamtejszym rynku. Wracając do wnętrza, tuż za dwoma sportowymi fotelami pracuje centralnie umieszczony silnik V6 o pojemności 3.5 litra o mocy 304 KM i maksymalnym momencie obrotowym 371 Nm. Napęd ma być przekazywany na tylne koła.

Zobacz również: Top 10: dobra alternatywa dla SUV-a z napędem 4x4

Producent zapowiada też wypuszczenie na rynek wzmocnionej wersji Sand Racera o mocy ponad 500 KM. Wysoko zawieszone nadwozie zostało wykonane z użyciem mnóstwa carbonu i włókna szklanego. Walka o obniżenie masy doprowadziła do uzyskania masy własnej pojazdu wynoszącej 1000 kg. Auto ma wejść do sprzedaży w 2016 roku w liczbie ograniczonej do 20 sztuk. Każda z nich ma kosztować 100 tysięcy dolarów USA. Zarooq Motors planuje wprowadzenie do produkcji przedłużonej, czteromiejscowej wersji z napędem na wszystkie koła.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: