SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zawody VIP CROSS 2014. Gwiazdy rywalizowały za kierownicą Mercedesów - ZDJĘCIA

Zawody VIP CROSS 2014. Gwiazdy rywalizowały za kierownicą Mercedesów - ZDJĘCIA

02.06.2014, godz. 16:57
VIP CROSS 2014
foto: Super Express

Znani i lubiani ludzie telewizji oraz sportu, spotkali się na torze off-roadowym Drive Position w Warszawie, by rywalizować po raz siódmy w zawodach VIP CROSS. Były zmagania w terenie i na asfalcie, a także promowanie jazdy na trzeźwo.

W sobotę 31 maja popularni aktorzy, dziennikarze, wokaliści i sportowcy zmierzyli się w ekstremalnej jeździe samochodami terenowymi. Sprawnościowe próby odbywały się za kierownicą nowoczesnych Mercedesów z napędem na cztery koła - modeli G oraz GLA.

Jedną z prób była precyzyjna jazda Mercedesem GLA w alkogoglach po ciasnym torze z wjazdem do garażu. Ta sama konkurencja później była pokonywana już bez gogli z pomiarem czasowym. Najbardziej wymagające było jednak pokonywanie błotnistego toru off-roadowego w potężnej "Gelendzie" wyposażonej w silnik V8 i arsenał mechanizmów ułatwiających jazdę w terenie. Trasa przebiegała przez głębokie rowy z wodą, karkołomne zakręty oraz strome zjazdy i podjazdy. Podczas imprezy startowały załogi złożone z kierowcy i pilota.

Zwycięzcy klasyfikacji off-road

1. Piotr Żyła i Anna Mucha
2. Waldemar Błaszczyk i Maria Błaszczyk
3. Karol Strassburger i Magda Kizinkiewicz

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej

1. Piotr Żyła i Anna Mucha
2. Bartosz Obuchowicz i Kasia Obuchowicz
3. Michał Bednarek i Karolina Jakobsche

Oni wzięli udział w VIP CROSS 2014

Wśród gwiazd nieobawiających się pyłu i błota pojawili się m.in.: Anna Mucha, Joanna Moro, Anna Cieślak, Ewa Kasprzyk, Anna Kalata, Michał Żebrowski, Kamil Kula, Mateusz Banasiuk, Marta Kielczyk, Karol Strasburger, Tomasz Stockinger, Michał Bednarek, Waldemar Błaszczyk, Piotr Żyła, Bartosz Obuchowicz, Zbigniew Bródka, czy zespół Afromental.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: