SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zawody VIP CROSS 2014 za kierownicą Mercedesów G i GLA

Zawody VIP CROSS 2014 za kierownicą Mercedesów G i GLA

27.05.2014, godz. 11:44
Mercedes-Benz G550
Mercedes-Benz G550 foto: Mercedes

Już w sobotę 31 maja na nowym torze off-road w Warszawie DRIVE POSITION przy ul. Żwirki i Wigury 2B, popularni aktorzy, dziennikarze, wokaliści i sportowcy zmierzą się w ekstremalnej jeździe samochodami terenowymi.

Zasady VIP CROSS 2014

Tegoroczny VIP CROSS polega na zmaganiach gwiazd na torze off-roadowym, a także na odcinku wymagającym precyzyjną jazdę. W jeździe off-roadowej załogi mają do wyboru kilka alternatyw. Na trasie w paru miejscach droga rozwidla się, przez co do wyboru są łatwiejsze bądź trudniejsze przeszkody. Za każdą popsutą próbę pokonania przeszkody  naliczane są punkty karne, dlatego wybór poziomu trudności ścieżek należy dobrze przemyśleć. Od zebranej liczby punktów zależy miejsce w ogólnej klasyfikacji. Podczas imprezy startują załogi złożone z kierowcy i pilota. Według regulaminu każdy może być kierowcą, więc w przypadku kiedy pilot załogi będzie chciał jechać jako kierowca, ekipa startuje po raz drugi w odmiennej konfiguracji.

Sprawdż też: Te gwiazdy wezmą udział w imprezie VIP CROSS 2014

Impreza ma na celu promocję sportu motorowego i jednocześnie bezpiecznej jazdy; z głową i w odpowiednim miejscu.

Akcja TRZEŹWY KIEROWCA

Akcja TRZEŹWY KIEROWCA będzie suportem imprezy VIP CROSS. Obecność osób powszechnie znanych posłuży w akcji promującej jazdę samochodem w trzeźwości. Na specjalnie przygotowanej drodze (znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, pieszy na pasach, samochód na skrzyżowaniu na drodze z pierwszeństwem przejazdu itd), celebryci pojadą w alko goglach pod opieką instruktora, a następnie podzielą się własnymi przeżyciami.

Gdzie i kiedy impreza

Sobota 31 maja
tor off-roadowy DRIVE POSITION, ul. Żwirki i Wigury 2B w Warszawie
Godz. 9.30 – 10.30 - akcja TRZEŹWY KIEROWCA
Godz. 11.00 – 14.00  - zawody VIP CROSS

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: