SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zawody VIP CROSS 2016: polskie gwiazdy w terenówkach Mitsubishi

Zawody VIP CROSS 2016: polskie gwiazdy w terenówkach Mitsubishi

03.06.2016, godz. 15:00
Mitsubishi Pajero 3.2 DID Instyle
Mitsubishi Pajero 3.2 DID Instyle foto: zdjęcia własne

W niedzielę 5 czerwca na poligonie w Wesołej oraz na terenie Wojskowego Instytutu Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku, odbędzie się 9. edycja zawodów VIP CROSS. Popularni aktorzy, dziennikarze, wokaliści i sportowcy zmierzą się w ekstremalnej jeździe samochodami terenowymi.

VIP CROSS to zmagania gwiazd na torze off-roadowym i odcinku na precyzyjną jazdę. W dniu 5 czerwca w Sulejówku na torze WITPiS, osoby powszechnie znane będą pokonywać rowy z wodą, błotne koleiny, karkołomne zakręty strome zjazdy i podjazdy, a wszystko za kierownicami terenowych aut Mitsubishi - modeli Pajero i L200.

Zobacz też: VIP CROSS 2015: Justyna Kowalczyk najlepsza

Trasa będzie składać się z 3 odcinków: jazdy po placu z przeszkodami, w terenie z nawigacją oraz przejazdu przez głęboki rów z wodą. Zawodnicy nie jadą nie na czas, tylko na precyzję. Za każdą źle wykonaną czynność liczone będą punkty karne. Zebrane punkty zostaną zsumowane i wliczone do ogólnej klasyfikacji. Gwiazdy będą tworzyć załogi złożone z kierowcy i pilota. Zwycięży załoga, która zbierze łącznie najwięcej punktów na wszystkich odcinkach trasy.

Impreza ma na celu promocję sportu motorowego i jednocześnie bezpiecznej jazdy, a także towarzyszy jej cel charytatywny. Współpracująca z organizatorem Fundacjadzieci.org prowadzi sprzedaż w internecie jazd z gwiazdami. Pieniądze zostaną przekazane dla dzieci, których ojcowie polegli na misjach poza granicami kraju

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: