SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zbigniew Stonoga pędzi Ferrari 458 Italia z prędkością ponad 300 km/h! - WIDEO

Zbigniew Stonoga pędzi Ferrari 458 Italia z prędkością ponad 300 km/h! - WIDEO

11.03.2016, godz. 12:20
Zbigniew Stonoga pędzi ponad 300 km/h w Ferrari 458 Italia
Zbigniew Stonoga pędzi ponad 300 km/h w Ferrari 458 Italia foto: Zbigniew Stonoga/Facebook

Zbigniew Stonoga, czyli kontrowersyjny biznesmen słynący m.in. z nagłaśniania skandali i walki ze służbami porządkowymi, ponownie igra z policją. Tym razem przy wykorzystaniu supersportowego Ferrari 458 Italia, gna polską autostradą z prędkościami mocno przekraczającymi 300 km/h. Na dodatek dobrze się przy tym bawi i wypowiada mocne słowa pod adresem policji.

Zbigniew Stonoga wraz z tajemniczym Edwardem za kierownicą, pędzą autostradą "ile fabryka dała". Edward w spokoju, z papierosem w dłoni ciśnie do oporu pedał przyspieszenia i rozpędza się do maksymalnej prędkości, jaką jest w stanie osiągnąć Ferrari 458 Italia. Auto według danych katalogowych jest w stanie pojechać 325 km/h, ale Edward, któremu Stonoga cały czas mocno kibicuje z fotela pasażera, rozpędza włoskie superauto licznikowo do 345 km/h.

Zobacz: Samochody Stonogi: znany biznesmen nie jeździ byle czym

Jak napisał na swoim facebookowym profilu Stonoga, udało się pobić rekord czasu przejazdu z Warszawy do Berlina. Wynik to 2 godziny i 41 minut. Ile wynosił wcześniejszy? Tego już nie wiadomo. Bardzo szybkie Ferrari 458 Italia jest w stanie osiągnąć taki czas na dystansie blisko 600 kilometrów. Moc auta wynosi 570 KM, którą generuje wolnossący 8-cylindrowy, widlasty silnik.

Obaj panowie wykazali lekkomyślnością. Kierowca pędząc z ponad przepisowymi prędkościami, wyprzedzając inne auta awaryjnym pasem autostrady, naraził innych użytkowników ruchu. Podobne czyny sąd może zakwalifikować jako sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy, do nawet ośmiu lat.

lecimy po zioło?Prosze Was o udostępnianie by rozkręcić ten nowy profil po usunięciu poprzednich.Zaproś na mój profil swoich znajomych.Warszawa-Berlin 2:41 rekord toru :-P

Opublikowany przez Zbigniew Stonoga- na 11 marca 2016
autor: SuperAuto24.pl zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: