SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zdezelowane BMW Elvisa Presleya zostanie odrestaurowane! - GALERIA

Zdezelowane BMW Elvisa Presleya zostanie odrestaurowane! - GALERIA

24.07.2014, godz. 13:11
BMW 507 Roadster Elvisa Presleya
BMW 507 Roadster Elvisa Presleya foto: materiały prasowe

Mało kto wie, że Elvis Presley jeżdżący za życia głównie pięknymi limuzynami, był posiadaczem stylowego BMW 507 Roadster. Samochód ten przetrwał do dziś, ale jego kondycja jest w opłakanym stanie. Teraz okazuje się, że byłe auto Elvisa chce reanimować firma BMW.

Taki klasyk jak BMW 507 Roadster z 1957 roku, którym niegdyś jeździł król rock and rolla, zasługuje na renowację. Elvis Presley jeździł tym autem zanim wstąpił do wojska. Samochód był pierwotnie koloru białego, ale Elvis nie bardzo był z niego zadowolony, dlatego zlecił przemalowanie nadwozia na czerwono. Co ciekawe lakier pochodził z palety Porsche. Piosenkarz autem nie nacieszył się jednak zbyt długo, ponieważ sprzedał BMW w 1960 roku po powrocie z armii.

Zobacz: Najdroższe Ferrari na świecie na sprzedaż! Cena to 100 milionów złotych! - GALERIA

Nowy właściciel, którym był pracownikiem salonu Chryslera w Nowym Jorku, poczynił kolejne modyfikacje. Oryginalny silnik został zmieniony na V8 wraz nową skrzynią biegów i przeróbką tylnej osi. W 1968 roku auto zmieniło kolejny raz właściciela i tak samochód przetrwał do dzisiejszych czasów, spędzając kilkadziesiąt ostatnich lat w zapomnieniu. Ostatecznie wóz przekazano amerykańskiemu przedstawicielstwu BMW, które zdecydowało o renowacji.

W ten sposób była własność Elvisa Presleya tymczasowo stanie się częścią ekspozycji muzeum BMW w Monachium. Dopiero później model 507 Roadster zostanie kompletnie odrestaurowany.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: