SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zginęła zmieniając status na Facebooku! Tragiczny finał używania telefonu za kółkiem

Zginęła zmieniając status na Facebooku! Tragiczny finał używania telefonu za kółkiem

29.04.2014, godz. 17:37
rozmowa przez telefon komórkowy za kierownicą
foto: EAST NEWS

Coraz popularniejsze stają się kampanie społeczne, które uczą o niebezpiecznych skutkach korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy. Niestety, wiele osób lekceważy liczne ostrzeżenia i zakazy. Jedną z takich osób była 32-letnia Amerykanka Ann Sanford, która straciła życie, zmieniając podczas jazdy swój status na Facebooku.

Jak na ironię losu, wpis który zamieściła kobieta brzmiał: "Piosenka Happy sprawia, że jestem szczęśliwa". Niestety jak się później okazało, ta "szczęśliwa" jakby się wydawało piosenka była pośrednio powodem tragicznego zdarzenia. Wpis został dodany na Facebooka o godzinie 8:33, a już minutę później służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie wypadku. Jak poinformował serwis dailydot.com, kobieta przez nieuwagę wjechała swoim samochodem wprost pod ciężarówkę. Ann Standford była jedyną ofiarą tragicznego wypadku, ginąc na miejscu.

Koniecznie obejrzyj: Tak może skończyć się pisanie sms-a i posta na facebooku za kierownicą - WIDEO

Policjanci prowadzący śledztwo w następujący sposób skomentowali feralne zdarzenie: "W ciągu kilku sekund jej życie zakończyło się tylko dlatego, że postanowiła pochwalić się znajomym, że jest szczęśliwa." Piosenka, której dotyczył ostatni wpis kobiety to "Happy" Pharella Williamsa, która niestety okazało się być wyjątkowo pechowa.

Miejmy nadzieję, że możliwie jak najwięcej osób wyciągnie z tej tragedii lekcję, że zakaz korzystania z telefonu podczas jazdy należy nie jest tylko wymysłem władz, a służy naszemu bezpieczeństwu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: