SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zielona strzałka zniknie z trzystu warszawskich skrzyżowań

Zielona strzałka zniknie z trzystu warszawskich skrzyżowań

13.06.2016, godz. 13:13
Uwaga. Zielona strzałka w lewo
foto: ZTM

Urzędnicy planują zmiany na niemal trzystu stołecznych skrzyżowaniach. Kierowcy poruszający się po Warszawie będą musieli przyzwyczaić się, że nie będzie możliwości warunkowego skrętu w prawo. Zielona strzałka ma zniknąć, ponieważ przez nieumiejętne korzystanie z tego przywileju, kierowcy często doprowadzali do kolizji.

Decyzją miejskiego inżyniera ruchu ze skrzyżowań w Warszawie zniknie zielona strzałka dla skręcających. Według niego, kierowcy samochodów stanowią zagrożenie dla rowerzystów i pieszych. Nieumiejętne korzystanie z przywileju warunkowego skrętu wielokrotnie doprowadziło do kolizji z cyklistami i przechodniami.

Zobacz również: Taryfikator mandatów i tabela punktów karnych 2016

- Jako kierowca mam problem z likwidacją zielonych strzałek, bo wszyscy, także ci, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami, muszą płacić za grzechy innych - przyznaje dyrektor ZDM Łukasz Puchalski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" i dodaje: - Bezpieczeństwo, zwłaszcza pieszych, jest dla nas najważniejsze. Puszczamy dziecko do szkoły i nie możemy się bać, czy wróci całe i zdrowe.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: