SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zlatan Ibrahimovic i świetna reklama Volvo XC70 - WIDEO

Zlatan Ibrahimovic i świetna reklama Volvo XC70 - WIDEO

30.01.2014, godz. 08:43
Zlatan Ibrahimovic reklamuje Volvo XC70
foto: Volvo

Szwedzcy producenci aut raczej nie imponowali ilością ciekawych reklam, jednak od niedawna sytuacja ta zmienia się diametralnie. Najpierw ciężarówka wisząca wysoko nad ziemią, później Jean Claude van Damme wykonujący szpagat pomiędzy dwoma poruszającymi się "tirami", a teraz słynny piłkarz Zlatan Ibrahimovic przedstawiony jako myśliwy promuje model XC70.

Zlatan Ibrahimovic to szwedzki piłkarz o bośniackim pochodzeniu, wielbiony przez rzesze fanów na całym świecie. Grał w najlepszych europejskich klubach, a jego efektowny styl gry sprawia, że wielu młodych adeptów futbolu chce pójść w jego ślady. Co więcej, Zlatan jest kapitanem reprezentacji Szwecji, a ponadto aż ośmiokrotnie został wybrany na piłkarza roku w skandynawskim kraju. Nie powinno więc dziwić, że to właśnie jego Volvo wybrało do promowania swojej marki.

Zobacz też: Tak potrafi tylko Jean-Claude Van Damme - reklama Volvo Trucks

Reklama została osadzona w typowo zimowej scenerii, a jej realizacja odbywała się za kołem podbiegunowym. W materiale promocyjnym Zlatan Ibrahimovic zasiada za kierownicą Volvo XC70, a sam piłkarz został przedstawiony jako myśliwy. Co ciekawe, w filmie można też zauważyć rodzinę znanego piłkarza, a sam Zlatan recytuje szwedzki hymn, czego nie robi nawet przed występami piłkarskiej reprezentacji Szwecji. Słowa zostały jednak przerobione przez samego Zlatana.

Warto również zwrócić uwagę na muzykę lecącą w tle reklamy, którą skomponował Max Martin - kompozytor współpracujący z takimi gwiazdami jak Bon Jovi, Bryan Adams oraz Celine Dion. Sam Ibrahimovic za występ w reklamie miał otrzymać wynagrodzenie w wysokości do 12 mln koron szwedzkich (w przeliczeniu około 5 mln zł).

WIDEO - zobacz świetną reklamę Volvo ze Zlatanem Ibrahimoviciem

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: