SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Złodzieje supersportowych bryk złapani! Odzyskano auta za kilkaset tysięcy złotych - FOTO

Złodzieje supersportowych bryk złapani! Odzyskano auta za kilkaset tysięcy złotych - FOTO

11.06.2014, godz. 15:53
Policja odzyskała skradzione luksusowe samochody
foto: policja

Odzyskane luksusowe samochody Audi A8 i S8 warte pół miliona, części pochodzące z Mercedesów, Audi A8 i RS6. Do tego silniki i skrzynie biegów z różnyc innych aut - to efekt akcji policji ze Zgorzelca. W sprawie zatrzymano trzy osoby podejrzane o kradzież i paserstwo.

Policjanci z wrocławskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z dolnośląsko-saksońskiej grupy NYSA ze Zgorzelca, sprawnie przeprowadzili na terenie powiatu lubińskiego akcję wymierzoną przeciw złodziejom samochodów.

Funkcjonariusze podczas akcji weszli o świcie na teren pięciu posesji prywatnych i warsztatów samochodowych, co do których było podejrzenie, że znajdują się na ich terenie auta pochodzące z kradzieży. Skutkiem działań policji było między innymi zabezpieczenie dwóch luksusowych Audi A8 i S8 wartych przeszło pół miliona złotych.

Przeczytaj też: Ukrył luksusowe auta, bo nie płacił zobowiązań kredytowych. Samochody odzyskało dopiero CBŚ

Ponadto, odnaleziono luksusowego Mercedesa i części pochodzące m.in. z kradzionych Audi RS6 i A8, silniki i skrzynie z zatartymi numerami seryjnymi. Policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 44,5 tys. złotych i 3,7 tys. euro, które prawdopodobnie pochodzą z handlu częściami z kradzionych aut.

Głównym podejrzanym w sprawie jest 42-letni mężczyzna, który usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia. Wcześniej w tej sprawie zostały zatrzymane dwie inne osoby, które tymczasowo przebywają w areszcie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: