SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Złombol 2015 – relacja WIDEO

Złombol 2015 – relacja WIDEO

29.12.2015, godz. 12:14
Złombol
Złombol foto: YouTube

Tegoroczny Złombol to już dziewiąta edycja tej charytatywnej imprezy. Na podbój włoskich Alp ruszyło kilkaset pojazdów z epoki PRL. Obok Żuków i Fiatów 125P znalazły się też motocykle WSK i trzykołowy Velorex. Złombol to dobra zabawa i przygoda, ale przede wszystkim pomoc finansowa dla dzieci z domów dziecka.

Złombol to charytatywna impreza motoryzacyjna, która zrzesza miłośników pojazdów z epoki PRL, których wspólnym celem jest pomaganie dzieciom z domów dziecka. W skrócie polega to na tym, że załoga zgłaszająca się do rajdu wyszukuje sponsorów, którzy wpłacają pieniądze na konto organizatorów imprezy. Następnie dzięki zebranym pieniądzom są np. organizowane wyjazdy wakacyjnye dla dzieci z domów dziecka.

Zobacz również: Legendy z czasów PRL na Warsaw Moto Show 2015 - NASZA DUŻA GALERIA

Złombol 2015 w liczbach

Dziewiąta edycja imprezy wystartowała 15.08.2015 roku z Katowic (start tradycyjnie odbył się z parkingu przy Spodku). Zgłosiło się prawie 350 ekip, czyli grubo ponad tysiąc osób. Metę rajdu zaplanowano na 18.08.2015 na szczycie przełęczy Passo dello Stelvio 2758 m n.p.m. we włoskich Alpach. Uczestnikom 9 edycji Złombola udało się zebrać ponad 730 tysięcy złotych. Natomiast we wszystkich edycjach imprezy zebrano łącznie ponad 2,5 miliona złotych. Na stronie internetowej można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami i statystykami (link).

Od kilku lat najlepsze relacje ze Złombola publikuje Terenwizja:

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: