SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zlot historycznych Audi z napędem Quattro podczas targów Motor Show Poznań 2014

Zlot historycznych Audi z napędem Quattro podczas targów Motor Show Poznań 2014

21.03.2014, godz. 14:30
zlot klasycznych Audi podczas Poznań Motor Show 2014
foto: Audi

Niewątpliwą atrakcją tegorocznych targów motoryzacyjnych w Poznaniu będzie zlot kultowych modeli Audi, wyposażonych w napęd na cztery koła Quattro. Już od przeszło 30 lat fabryki w Ingolstadt i Neckarsulm produkują samochody z tym słynnym napędem. Zlot będzie okazją do obejrzenia z bliska wielu unikatowych pojazdów.

Z okazji zlotu niemiecka firma przypomina, że w 1980 roku miała miejsce historyczne wydarzenie - po raz pierwszy w rajdzie wystartowało Audi wyposażone w układ 4x4 Quattro. Od zawodów Algarve Rally'80 rozpoczął się okres wielu zwycięstw Audi. Dziś ten znakomity napęd jest dostępny w seryjnych modelach. Można go zamówić w ponad 160 różnych konfiguracjach modeli i silników.

Zobacz też: Dwie niespodzianki Audi na Motor Show Poznań 2014 - WIDEO

Na targach pojawią się posiadacze historycznych Audi z całej Polski. Będzie to świetna okazja do obejrzenia z bliska legendarnych samochodów, a także do wymiany opinii i doświadczeń wśród ich użytkowników. Podczas zlotu będzie można obejrzeć zarówno samochody rajdowe, jak i pojazdy seryjne produkowane od lat 80-tych aż do dzisiaj.

WIDEO - poznaj historię napędu Quattro

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: