SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zmiana w składzie nowego Top Gear. Kto zastąpi Chrisa Evansa?

Zmiana w składzie nowego Top Gear. Kto zastąpi Chrisa Evansa?

05.07.2016, godz. 10:19
Chris Evans
Chris Evans foto: Top Gear

Po zaledwie sześciu odcinkach nowego Top Gear odchodzi główny prowadzący programu Chris Evans. Stacja BBC upatrywała w nim nadzieję, na zastąpienie Jeremiego Clarksona, jednak rzeczywistość okazała się bardziej złożona. Powodów odejścia Evansa jest kilka.

Chris Evans to wielki entuzjasta motoryzacji, a zawodowo jest radiowcem i prezenterem telewizyjnym. Producentom Top Gear wydawało się, że to idealny kandydat na zastąpienie Jeremiego Clarksona. Jednak nie spodziewano się, że współpraca z Evansem może byćtak trudna. Jeszcze przed emisją pierwszego odcinka nowego sezonu Top Gear, z ekipy odeszła producentka Lisa Clark, która uzasadniła swoją decyzję tym, że zachowanie Evansa jest nie do zniesienia.

Zobacz też: Top Gear od środka: Richard Porter wspomina kulisy powstawania programu

Następnym sygnałem o trudnościach we współpracy z nowym prowadzącym był fakt, że Matt LeBlanc niedawno zagroził, że opuści program jeśli będzie musiał nadal współpracować z Chrisem Evansem.

Oprócz tego duży wpływ na decyzję Evansa była słaba oglądalność nowego Top Gear. Ostatni wyemitowany odcinek zobaczyło 1,9 miliona widzów, to najgorszy wynik od ponad 14 lat. Recenzje pojawiające się po kolejnych odcinkach również nie są pochlebne.

Przeczytaj też: Kim są nowi prowadzący Top Gear – poznaj życiorysy

Zdjęcia do nowego sezonu ruszają już we wrześniu 2016 roku. Nie wiadomo jeszcze, czy stacja BBC będzie szukać kogoś na zastępstwo za Evansa,. Póki co wiadomo, że w kolejnych sezonach wystąpią prowadzący w składzie: Sabine Schmitz. Matt LeBlanc, Eddie Jordan, Chris Harris i Rory Reid.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: