SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Znamy osiągi Audi RS4 Avant i RS5 – szybsze niż Porsche!

Znamy osiągi Audi RS4 Avant i RS5 – szybsze niż Porsche!

12.01.2017, godz. 10:55
Audi S5 Coupe
Audi S5 Coupe foto: Audi

Audi dopiero co wprowadziło na rynek modele A5 i S5, a już znamy specyfikację ekstremalnych modeli z linii RS. Wszystko dzięki wyciekowi z prezentacji dla dealerów...

Auta gotowe do wjazdu na tor okazują się niezwykle interesujące – już zwykłe A4 czy A5 mogą pochwalić się niezależnym pięciowahaczowym zawieszeniem, a jak sprawdziliśmy podczas pierwszych testów, są niezwykle zwinne. Dlatego też z niecierpliwością wyczekujemy na efekty pracy inżynierów Audi.

Zobacz też: rewelacyjne wyniki sprzedaży grupy VAG

Okazuje się, że samochody z serii RS przejmą jednostkę napędową z Porsche Panamery. Pod maską wyląduje więc silnik V6 TFSI o pojemności 2.9 litra, wyposażony dodatkowo w dwie turbosprężarki. Jego moc to 450 koni mechanicznych (w Panamerze generuje o 10 koni mniej), ale większe wrażenie robi wartość sześciuset niutonometrów. To pozwoli katapultować auto do stu kilometrów na godzinę poniżej 4 sekund.

Prędkość maksymalna będzie ograniczona elektronicznie, ale gdy zdecydujemy się na pakiet Dynamic, RS4 i RS5 będą w stanie osiągnąć nawet 280 kilometrów na godzinę.

Najprawdopodobniej RS5 zobaczymy już na salonie samochodowym w Genewie (marzec), a do produkcji auto trafi w lipcu. Nieco dłużej przyjdzie nam poczekać na RS4 Avant, który opuści fabryki dopiero pod koniec roku.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: