SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Znamy wyniki badań szaleńca z Hondy Civic! Nie brał narkotyków i nie pił alkoholu

Znamy wyniki badań szaleńca z Hondy Civic! Nie brał narkotyków i nie pił alkoholu

28.07.2014, godz. 16:32
Ten szaleniec chciał zabić wszystkich na deptaku
Szaleniec rozjechał 23 osoby i rozbił auto na deptaku foto: Super Express

Sprawca potrącenia aż 23 osób w Sopocie "jest czysty". Jak wskazują pierwsze wyniki badań 32-letni Michał L., który urządził sobie szaleńczy rajd po Monciaku, nie był w tym czasie ani pijany, ani pod wpływem środków odurzających.

Wiemy już, że szaleniec z czerwonej Hondy Civic (mający problemy ze zdrowiem psychicznym), nie brał narkotyków, ani nie przyjmował alkoholu w dniu 19 lipca, kiedy doszło do tragedii na Monciaku. Poinformowała o tym Agnieszka Gładkowska z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Sprawdź: Kim jest szaleniec z Hondy Civic, który potrącił ludzi w Sopocie? Mamy informacje

Mimo wyników badań wykluczających przyjmowanie środków odurzających, praca biegłych powołanych do zbadania sprawy nie jest jeszcze skończona. Zostaną teraz one rozszerzone o próbę wykrycia, czy Michał L. nie znajdował się pod wpływem medykamentów. Cierpiący na schizofrenię mieszkaniec Redy mógł zażywać wcześniej antydepresanty.

Obecnie kierowca Hondy przebywa w areszcie (został zatrzymany na 3 miesiące). Prokuratura postawiła mu zarzut stworzenia zagrożenia katastrofy lądowej. Grozi za to nawet 10 lat więzienia. Wielu poszkodowanych doznało poważnych uszczerbków na zdrowiu. Stan czterech przejechanych osób jest określany na bardzo ciężki.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: