SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Zobacz jak szkolą się kierowcy BOR. Oni ochraniają najważniejsze osoby w państwie - WIDEO

Zobacz jak szkolą się kierowcy BOR. Oni ochraniają najważniejsze osoby w państwie - WIDEO

01.04.2014, godz. 16:10
Biuro Ochrony Rządu
foto: BOR

Perfekcja za kółkiem, głowa na karku i jednoczesna ochrona przewożonych vip-ów. Umiejętności kierowców Biura Ochrony Rządu muszą być najwyższe, dlatego driverzy zanim nabiorą doświadczenia, muszą przejść gęste sito specjalistycznych treningów i wprawić się w ekstremalny sposób jazdy.

W marcu ruszyła moblizacja w Biurze Ochrony Rządu, czyli szkolenia ekip, które mają wozić najważniejszych polskich polityków. Oficerowie podwyższają umiejętności przydatne w prowadzeniu samochodów rządowych w różnych warunkach. Sprawna jazda w kolumnie i omijanie korków wbrew pozorom nie należy do prostych zadań. Turnus szkoleniowy został niedawno zorganizowany na lotnisku w Szymanach, koło Szczytna.

Przeczytaj też: Prezydenckie BMW trafią do służb mundurowych! - WIDEO

- To od poziomu ich wyszkolenia zależeć będzie bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie. Tego typu szkolenie jest cykliczne, organizowane co roku - powiedział se.pl rzecznik Biura Dariusz Aleksandrowicz.  - Kierowcy BOR stanowią grupę wysoko wykwalifikowanych ekspertów w zakresie transportu specjalnego, realizowanego najczęściej w zespole pojazdów. W Szymanach mają oni możliwość doskonalić technikę jazdy indywidualnej jak i zgranie oraz taktykę przejazdów zespołowych.

Proces szkolenia kierowców Biura Ochrony Rządu trwa od momentu przyjęcia funkcjonariuszy do służby, do końca trwania ich kariery zawodowej.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: