SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Żółta łódź podwodna! Utopił Audi R8 V10 plus

Żółta łódź podwodna! Utopił Audi R8 V10 plus

06.02.2017, godz. 13:16
utopione Audi R8 V10 plus
Audi R8 V10 plus foto: Audi

Napęd na cztery koła w sportowym aucie wcale nie oznacza, że samochód zawsze będzie prowadził się jak po szynach. Do wytrącenia auta z obranego toru jazdy nie trzeba nawet dużej szybkości. W tak mocnym modelu jak Audi R8 wystarczy wdepnięcie pedału gazu do dechy, a quattro zrobi swoje i zatańczy jak baletnica. Boleśnie przekonał się o tym pewien kierowca z Holandii.

Chwila zatracenia za kierownicą żółtego supersportowego samochodu sprawiła, że warte blisko 200 tys. euro Audi R8 V10 plus zamieniło się w żółtą łódź podwodną. Kierowcy, któremu udało się widowiskowo zatopić pojazd w rzece Angstel nic się nie stało, poza tym, że przemókł do suchej nitki. Samochód przy pomocy dźwigu udało się wydobyć z rzeki, ale przez totalne zalanie wartość tego egzemplarza spadła przynajmniej o połowę.

Przeczytaj: TEST Audi R8 V10 Plus 5.2 FSI quattro: drogowy myśliwiec

Audi R8 V10 plus jest napędzane centralnie montowaną jednostką napędową o pojemności 5.2 litra. Generowana moc wynosi 610 KM. Auto od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,2 sekundy. Prędkość maksymalna to 330 km/h. Za przeniesienie mocy na wszystkie koła odpowiada napęd quattro i dwusprzęgłowa, 7-biegowa skrzynia S tronic.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: