SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto motocykle Amerykańska armia będzie używać motocykli z napędem hybrydowym!

Amerykańska armia będzie używać motocykli z napędem hybrydowym!

22.04.2014, godz. 15:28
Motocykl BRD RedShift MX
foto: BRD

W ubiegłym roku armia USA jako pierwsza na świecie użyła elektrycznych motocykli w ćwiczeniach wojskowych. Jak widać, maszyny wyprodukowane przez firmę Zero Motorcycles sprawdziły się, ponieważ Amerykanie zamówili właśnie kolejną partię maszyn. Tym razem z napędem hybrydowym!

Zero Motorcycles przygotowała w zeszłym roku  dla amerykańskiej armii specjalne motocykle MMX zasilane elektrycznie. Pojazdy nie posiadają stacyjek dzięki czemu można je bardzo szybko uruchomić. Motocykle charakteryzują się dużą dzielnością w trudnych warunkach - nie ma przeszkód, aby zanurzyć je w wodzie o głębokości do 1 metra.

Najwidoczniej wojskowi są bardzo zadowoleni z innowacyjnych jednośladów, dlatego zdecydowano się na kolejny zakup. Maszyny będą jednak posiadały napęd nie w pełni elektryczny, a hybrydowy. Nim Pentagon złoży zamówienie, musi powstać koncepcyjny model, który przejdzie odpowiednie testy. Projektem nowych maszyn zajmie się firma Logos Technologies, która wielokrotnie współpracowała z amerykańską armią.

Przeczytaj też: Poduszka powietrzna dla motocyklistów od Ducati - WIDEO

Motocykle będą wykorzystywać ramę opracowaną przez firmę BRD, zajmującą się produkcją motocykli elektrycznych i benzynowych przeznaczonych do jazdy w trudnym terenie. Wcześniej wspomniane Logos Technologies skupi się przede wszystkim na koncepcji wydajnego napędu hybrydowego. Armia USA zdecydowała się na taki właśnie napęd, gdyż nie wymaga on częstego ładowania akumulatorów, które w przypadku hybryd są ładowane za pomoca silnika spalinowego.

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: