SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości 2000 KM w superaucie: nadjeżdża Trion Nemesis – ZDJĘCIA

2000 KM w superaucie: nadjeżdża Trion Nemesis – ZDJĘCIA

23.10.2014, godz. 13:32
Trion Nemesis
Trion Nemesis foto: Trion SuperCars

Ile mogą mieć seryjne najmocniejsze samochody? 1000 KM? 1200 KM? Okazuje się, że amerykańska firma Trion SuperCars chce stworzyć superauto mające 2000 KM! Przed wami Trion Nemesis.

Futurystyczny wygląd, monstrualny silnik i superosiągi mają być największymi atutami samochodu. Przód auta przyciąga skośnymi reflektorami z obłymi nadkolami komponującymi się w piękną całość. Z boku uwagę przyciągają ogromne koła w całości wypełniające nadkola. Z tyłu znajdziemy duże skrzydło oraz tylny dyfuzor z końcówką układu wydechowego wykonano z włókien węglowych. Dla wzmocnienia konstrukcji zastosowany zostanie carbonowy monokok i aktywne zawieszenie.

Zobacz też: Egzotyczne Lamborghini Veneno Roadster wystawione na sprzedaż za fortunę

Wnętrze Triona Nemesisa jest w wypełnione ciekłokrystalicznymi wyświetlaczami, które przeplatają się ze wstawkami z włókna węglowego, aluminium i skóry. Dodatkowo auto ma zostać wyposażone w system Predator, którego zadaniem jest sterowanie reakcją przepustnicy, ustawieniami zawieszenia, układu wydechowego i limitera prędkości.

Do napędu tego supersamochodu posłuży, umieszczona za plecami kierowcy, jednostka benzynowa V8 z podwójnym doładowaniem o pojemności 9 l. Generuje ona oszałamiające 2026 KM (1491 kW) przenoszone na wszystkie 4 koła przy pomocy 8-biegowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Pierwsze 100 km/h ma być osiągane w zaledwie 2,8 sekundy a prędkość maksymalna to imponujące 450 km/h. Dodatkowo w standardzie znajdą się ceramiczne hamulce z 6-tłoczkowymi zaciskami z przodu i 4-tłoczkowymi zaciskami z tyłu.

Przeczytaj też: Fortuna za Ferrari LaFerrari: 1 z 499 egzemplarzy wystawiony na sprzedaż

Cena Triona Nemesisa została określona na 786 000 Euro (ponad 3 300 000 zł). Prototyp ma pojawić się w na początku 2015 roku a produkcja rozpocznie się w 2016. Jeśli wszystkie dane podane wyżej zostaną zrealizowane to Trion Nemesis zdeklasuje takich konkurentów jak Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse czy Koenigsegg One:1.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: