SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości 2014 Skoda Rapid Spaceback - tak wygląda nowy hatchback z Czech - PIERWSZE ZDJĘCIA

2014 Skoda Rapid Spaceback - tak wygląda nowy hatchback z Czech - PIERWSZE ZDJĘCIA

15.07.2013, godz. 11:38
2014 Skoda Rapid Spaceback
foto: Skoda Auto

Na wrześniowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie czeska firma zaprezentuje Skodę Rapid Spaceback. Zanim to jednak nastąpi, w sieci już ukazały się pierwsze fotografie oficjalnie prezentujące wygląd samochodu. Wbrew spekulacjom, nowa wersja nadwoziowa wcale nie jest pojemniejszym wydaniem kombi, ponieważ auto to typowy hatchback.

Z taśm montażowych fabryki w Mlada Boleslav niebawem zaczną zjeżdżać Skody Rapid Spaceback. Po oficjalnej prezentacji podczas tarów motoryzacyjnych Frankfurt 2013, pojazd w październiku tego roku trafi do cenników i firma rozpocznie zbieranie zamówień na produkt.

Stylistycznie Rapid Spaceback będzie się odróżniał od oferowanego już na rynku liftbacka, przede wszystkim tylną częścią nadwozia. Nie ma już wyciągniętego kufra, ponieważ w tym miejscu pojawił się całkowicie przemodelowany zad, co poskutkowało długością krótszą o 18 cm. Teraz sylwetka o nieco dłuższej linii dachu prezentuje typowo ściętego hatchbacka z wielką klapą piątych drzwi. Zmiany pociągnęły za sobą inny design świateł i zderzaka. Skutkiem tej operacji jest zmniejszona przestrzeń bagażowa - pojemność wynosi 415 litrów (1380 l przy złożonej kanapie), a nie 550 l jak w liftbacku.

>>> Skoda Rapid 1.6 TDI - TEST pojemnego liftbacka od SuperAuto24.pl <<<

Na wyposażeniu nowego Rapida znajdą się elementy, jakie przewiduje ogłoszona modernizacja obecnego liftabcka. Pojawi się trójramienna kierownica, lepsze materiały wykończeniowe kabiny i większa możliwość jej personalizacji. Na liście opcji będą też niedostępne do tej pory reflektory ksenonowe, czy panoramiczny, przyciemniony dach czy czarnym spojlerem klapy tylnej. W gamie silnikowej znajdą się tak samo motory benzynowe TSI oraz wysokoprężne TDI.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: